Kryšpín

Byla ochranka elitního starosty Řeporyjí placena z rozpočtu města?

Starosta nekonzultoval umístění pamětní desky vlasovcům s MZ ani BIS, tudíž jako odborník na lokální politiku naběhl na vidle ruským mužíkům bez konzultace s odborníky / a tím porušil řádu povinností starosty /. Tudíž zajisté byla ochranka placena z rozpočtu obce.
Může se objevit další elitní starosta, který za pomocí zastupitelů se rozhodne umístit pamětní desku Stalinovi za pomoc při dodávce obilovin v roce 1947 do ČSR, anebo další umístit desku Husajnovi za dloudobé dodávky ropy Evropě a tím i do Československa, případně pamětní desku v dalším městě Kaddafímu poněvadž obdržel od ČSSR Řád Bílého Lva za spolupráci při odkupu těžkých zbraní a budování infrastruktury ve své zemi za pomoci ČSSR.

Nejlepší odpověď
Drap

Novotný měl policejní ochranu, tudíž se to platila z daní nás všech.

Další odpovědi
Ametyst

Znáš jiné peníze než peníze daňových poplatníků?

Pepa25

Není.

Pozn. to v doplnění jsou nesmyslná nepodložená kosntatování, která s vlastní otázkou nemají nic společné.

ElonMusk

Ano, obecní samospráva si může umístit i desku se Stalinem. Proč ne?
Nu, Kaddáfí za ty zbraně taky přeplatil nehorázné peníze, protože ze strany USA měl embargo. A ty zbraně byly ze Sojuzu.

anonym

Desku Stalinovi může umístit jen blázen a neznalec historie. A proč by to měl konzultovat s MZ, když je to věc městské části? Konzultace s odborníky byla.

Deska je poděkování vlasovcům, kteří se podíleli na osvobození, stejně tak zejména obyvatelé Prahy a Rudá armáda. Nestaví se pomník Vlasova, to je ten rozdíl. Někdy se fakt tomu primátorovi nedivím, když už po několikáté vysvětluje kontext a vyvrací ty (často komunistické) nesmysly a věci, které ani nezazněly.

Mimochodem: Na Žižkově se může přejmenovat Koněvova ulice, je to prostě soukromá věc.

Kryšpín

Dle mého názoru nechť si každý elitní starosta na svém území se zastupitelstvem provádí cokoliv je mu libo, ovšem jejich demokracie končí tam, kde tím demokracie nezatěžuje jiné. Mohou si pražáci stavět pomníky umísťovat pamětní desky přejmenovávat ulice, zvláště z důvodů že tam již všechno na sto procent funguje bez závad, tudíž to chce jen na př. uvedené doplňky.

cukrar

Jelikož si v demokracii můžete psát cokoliv, i spojení slov " elitní starosta", nemůžete stanovovat kde končí demokracie.
Každá demokracie zatěžuje jiné.
On starosta musí rozhodnusí rady obce konzultovat se státní správou?
Vždyť je demokracie.

Kryšpín

Cukrar nemusí, ovšem já nejsem v demokracii povinnem přispívat na jeho ochranku i když rusákům naběhli pěkně na vidle.