Mr. Marek

Byl Al Gore, demokratický kandidát na prezidenta USA, skutečně tak populární ve Spojených státech v roce 2000?

Obrázek: Pixabay

Nejlepší odpověď
annas

Bush v. Gore

Clinton navrhl vicepresidenta. Gora za kandidáta. Sám už nemohl vícekrát kandidovat.

O vítězství Bushe rozhodla Florida.
Mediální organizace později analyzovaly hlasovací lístky a zjistily, že za jakýchkoli zvažovaných kritérií by původně sledované omezené přepočty podle krajů potvrdily Bushovo vítězství, zatímco celostátní přepočítání by odhalilo jeho porážku.

Florida později využila na hlasování automaty, aby se vyhnula děrným štítkům, tedy započítání i jen promáčknutí štítků.

https://en.wi­kipedia.org/wi­ki/Bush_v._Go­re

Pepublikán x demokratovi. Podobné jako v roce 2020.

V jiném odkazu je Gore kritizovaný za různé skandály. Američané volby prožívají jinak než my – někdo fandí republikánům, jiný demokratům.

„Prezidentské volby v roce 2000 byly možná nejtěžší v americké historii, byly vyřešeny až poté, co se Nejvyšší soud rozhodl zastavit sčítání hlasů na Floridě, čímž vyhlásil vítěze George W. Bushe.“

https://www.the­atlantic.com/po­litics/archive/2014/03/h­ow-bill-clintons-statement-al-gores-2000-presidential-concession-evolved/359196/

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Al_Gore

Další odpovědi
Pepa25

Neřekl bych, že byl až tak populární, když volby prohrál 😉 Ale určtiě byl dost populární mezi Demokraty, protože jejich primárky vyrál poměrně jednoznačně.

Ametyst

Jistě že nebyl. Vědělo se o něm, ze je komunista a navíc z komunistické rodiny.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Mr. Marek

Pepa25: Na druhou stranu podle počtu hlasů Bushe porazil. Myslel jsem i období, když byl víceprezident ve službách Billa Clintona. Jeho následná speech po rozhodnutí ve prospěch Bushe mi přišla velmi diplomatická.