Já...

Bydlím (např.)v 5.PATŘE. V kolikátém bydlím POSCHODÍ a v kolikátém PODLAŽÍ?Jaký je rozdíl mezi „patro-poschodí-podlaží“?

Nejlepší odpověď
annas

Patro = poschodí.

Poschodí = jedno z podlaži nad přízemím. Podlaží = část stavby mezi dvěma vodorovnými konstrukcemi, zprav. mezi dvěma stropy (např. přízemí, patro).

V obecné mluvě se pro podlaží používá také termín patro.

Zajímavý článek Poschodí nebo podlaží? na http://www.socho­rek.cz/cz/pr/bl­og/1237748932-poschodi-nebo-podlazi-jiny-kraj-jiny-mrav.htm

SSČ

Další odpovědi
elektrikář

Záleží jak se to počítáte jedna definice je první nadzemní podlaží je přízemí. Počítají se takhle na stavebních výkresech.