kkll0011

Budu moct si během vládou vyhlášené karantény jít zaběhat?

Nejlepší odpověď
DoTazatel

Můžeš si klidně zaběhat (i kdyby byla vyhlášena celostátní karanténa — která ale zatím vyhlášena nebyla!).
Obchody by i tak byly otevřeny – jen by pro ně mohl jet jen jedne z rodiny (z domu). Ven jít můžeš, běhat jít můžeš, do obchodu jít můžeš. Krom jiného by se venku doporučovalo být, co nejméně a sám, do obchodu jen jednou za čas atd. -to vše bez možnosti (většího) osobního styku.

Byl by ještě víc omezen pohyb lidí venku, doporučovalo by se jít jen z práce a do práce, bude zavřeno téměř všechno kromě obchodů. ALE neznamená to, že budeš uvězněn doma, bez možnosti odejít a nebudeš smět za žádných okolností vycházet ven.

Další odpovědi
Edison

Bože!!! Nevykládejte tu nesmysle zase!!! Zatím nikdo nic nevyhlásil!!! Krom toho už to tu bylo popsáno, a nejen tady, mnoho a mnoho!!! Karanténa nemusí nutně znamenat být zavřený v pokoji a dostávat jen palačinky, bramboráky a podobně! Zásadní je nestýkat se s dalšími lidmi a to lze dodržet i při běhání venku v lese!!!

Alesh

Procházka zakázaná není, pokud ji vezmeš svižnějším tempem snad nikomu vadit nemůže. Důležité je jít běhat někam do přírody, prostě tam, kde nejsou lidi nebo jich tam aspoň není moc.

23:38„Nikomu nezakazujeme chodit na procházku. Je možné jít do parku nebo do přírody,“ řekl ministr vnitra Jan Hamáček. Zároveň zkritizoval občany, kteří se i po uzavření restaurací shlukovali před vchodem a konzumovali občerstvení nebo alkohol venku. „To se mi zdá nezodpovědné,“ ře­kl.

Zdroj: https://www.id­nes.cz/zpravy/do­maci/online-koronavirus-nejnovejsi-zpravy-o-sireni-viru-idnes-cz.B1007419

Rokio

To nebude možné. Můžeš pouze do práce a z práce. Možná jsou ještě další nutné případy, kdy můžeš opustit svoje bydliště (např. návštěva lékaře).

Zaběhat si ale nemůžeš.

Gus_Fring

Taky mě to trápí. Nevím jak ty, ale u mě to také rozhoduje máma. A od ní vím, že já ne.

Kryšpín

Na svoji zahradě bez přítomnosti sousedů, vy budete chtít běhat, další bruslit, lyžovat, grilovat v parku, chytat ryby, je vám přednější zdraví nebo případně roznášet koranovir, mnoho spoluobčanů může být nosiči tohoto čínského výrobku bez příznaků a potíží na své tělesné schránce.
Někteří čecháčkové potřebují přitvrdit jako na Tchai-wanu za porušení nařízení vlády půl roku do chládku ale bylo by lepší s Tchai-wan dozorci.

Rokio

briketka, Edison, Mc Merkurion: Omlouvám se. Zpětně si to uvědomuji.

briketka10

Rokio
Jen uvádíš v omyl ostatní uživatele, aniž by sis něco přečetl.

Edison

Rokio, tobě speciálně by bylo potřeba zakázat sem chodit, zejména v těchto krušných časech. Takhle šíříš paniku, nepodložený zprávy a další negativní blbosti!!

Mc Merkurion

… a ještě se najdou blbci, co mu to opalcujou …