Usoman

Budu-li přepravovat brambůrky v kufru během letecké přepravy, hrozí roztržení sáčku kvůli nízkému tlaku?

Pár dní před odletem mě toto napadlo. Je přeci pravda, že se zavazadlový prostor netlakuje, ne?

Odpovědi
Drap

Ne, nehrozí.

Dochy

Myslím, že většinou se zavazadlový prostor tlakuje stejně jako prostor pro cestující. Kdyby ne, letadlo by přišlo o jednu ze zásadních konstrukčních výhod pro tvorbu tlakových nádob – kulatý či válcový tvar (bylo by o hodně těžší udržet natlakovaný poloválec s plochou podlahou než natlakovaný válec) Také by nebylo možné v zavazadlovém prostoru převážet schránky se zvířaty.

Jinak máš pravdu, ten tlak na sáček je dost velký. Sám jsem se bál po startu letadla sáček roztrhnout když jsem viděl jak je nafouklej. Ale víc jsem se bál nechat ho tak, pokud se tlak ještě o chlup sníží 😉