Avatar uživatele
Zlatý

Budou mít králíci jednoho dne zelenou barvu?

Pokud je pravdivá ta teorie, že malí savci maj nenápadnou barvu proto, aby splynuli s prostředím, aby se skryli před predátorem, tak pokud teď žijou králíci v králíkárnách a domácnostech, tak by měli mít časem rozmanitější barvy stejně jako papoušci, protože nebude potřeba se před kým skrejvat, ne? Budou tedy za nějakejch x set let běhat po vesnicích a domácnostech králíci červený, zelený nebo třeba i modrý barvy?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Že by takové experimenty? Venku se králík řídí zásadou, vyhrává, kdo uteče ..V bytě jedině jako barvený doplněk ....:-))

Je jisté že fyzikální i chemické zabarvení je dáno geneticky, zvířata se ho nemohou nijak naučit, ale tuto schopnost získávají od svých rodičů geneticky.

Je možné mu změnit barvu chemicky – pomocí tzv. biochromů, mikroskopických přírodních pigmentů v těle zvířat. Biochromy některé barvy světla absorbují a jiné odrážejí a výsledná barva pigmentu je kombinací viditelných vlnových délek světla, které pigment odráží.

Druhá skutečnost,. Když na chlupy svítí světlo, odráží se a rozprostírá směrem ke kůži, a zbytek se odráží zpět a vytváří dojem světlejší srsti.

Zajímavý článek o neviditelnosti zvířat.

http://www.national-geographic .cz/…

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

králík se asi nevybarví, ten se jako jediný z celé fauny skrývá tak, že zavře oči, když chce být neviditelný.
Doplňuji:
králík se řídí zásadou, že v nebezpečí zavře oči. Fakt ,)


Avatar uživatele

Nemusíš se svými teoriemi čekat x let. Synátor obarvil v sedmi letech kočku na zeleno, takže stačí říct. Králík by pro něj nebyl určitě problém. Navíc prodává a míchá barvy, tak Ti určitě zvládne najít i správný odstín, jaký by se Ti líbil.
Mimochodem - ta kočka to nepřežila. Ale zelená byla.


Avatar uživatele
Zlatý

Rozhodně nebudou už ze dvou důvodů.
Králíci domácí mají své rodokmeny a v chovu jsou jen jejich potomci, dbá se tedy na čistotu plemen. Navíc je zhola nemožné, aby srst získala zelenou barvu (i ten nazelenalý lenochod je zelený jen kvůli řasám v srsti). I ty další barvy nikdy nebudou takové intenzity jako u ptáků, neboť zbarvení peří a zbarvení srsti funguje jinak.
K odpovědi zjentek - nesmysl
K odpovědi annas - útěkem se chrání zajíc, srna, atd., zkrátka obranou je vzdálit se do bezpečné vzdálenosti. Králík se však skryje v noře - ano, nejde tam pomalu, ale v tomto smyslu se najedná o útěk. Králíci se pohybují vždy v bezprostřední vzdálenosti od svých nor.
Studium


Avatar uživatele
Stříbrný

to určitě nebudou...nemají žádný důvod své barvy měnit, protože z toho žádná výhoda neplyne...přeměna se děje jen proto, aby z toho něco vytěžili...např. zimní a letní srst polárních zajíců...

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Zlatý

bolak

Funna: já si ten přirozenej výběr představuju tak, že kdysi dávno žily na polárním kruhu polární zajíci všech barev, zelenej polární zajíc, červenej polární zajíc, modrej, filovej, růžovej s hnědejma tečkama a takhle barevný poládní králíci se mezi sebou křízili a vznikaly nové a nové barvy, třeba když se červenej polární zajíc skřížil s modrou polární zaječicí, narodili se jim malí fialoví zajíčci, noale pak přiběh medvěd a ty co nesplynuli se sněhem a byly vidět prostě zhamtal, proto nakonec zbyli jen bílí polární zajíci, který byli v tom bílým svinstvu blbě vidět, no a bílí zajíci rodili většinou bílí zajíce, a díky tomu převládá na severu u králíků tahle barva..

Avatar uživatele
Zlatý

bolak

jo, a králík=zajíc, kdyby někdo nevěděl..

 

Zajímavé otázky v kategorii Zvířata

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zvířata

Zlatý Drap 1221
Zlatý beer 710
Zlatý www 558
Zlatý briketka10 375
Zlatý annas 338
Zlatý ReHu 310
Zlatý hanulka11 296
Zlatý marci1 295
Zlatý gecco 272
Zlatý mosoj 262

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.