Avatar uživatele
Kelt

Bude vyhledávání příslušné pasáže rychlejší než klasicky?

Vysvětlím. Jsem zavalen knihami, které mám ve 3 skříních. Do roka bych se měl převážné části knih zbavit a řeším to tak, že si vše naskenuji a knihy dám do bibloboxu. Naskenované knihy si navedu do počítače. A jak vlastně funguje vyhledávání. Když například budu hledat minulý čas v němčině, tak zadání do Total Commanderu na text mi asi naskenovanou stránku nepřečte. Budu to asi muset vyhledat listováním, že si zadám příslušnou stránku, kde je podle obsahu příslušná pasáž, obrázek a podobně. Nebo jde to i jinak? Snad jiným programem a pod. Děkuji.
Klasický způsob to myslím práci s knihou.

Upravil/a: Kelt

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? zjentek před 1558 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kepler

Mám obavy, že za svého života naskenovat mnoho knih nezvládneš. Asi je to blbost, možná by to vyhledávání šlo systémem klíčových slov, které bys každému titulu přiřadil. V Total Commanderu by sis mohl vytvořit i podsoubory podle klíčových slov. Listování by ses ale stejně nevyhnul.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Ahoj Kelt, úplně bude stačit, když do názvu nebo do vlastností toho souboru napíšeš nějaká klíčová slova, například co se na stránce tohoto dokumentu nachází. Také si můžeš vytvořit obsah ke každé knize, kde se co nachází, a do názvu souboru napsat i jeho příslušné číslo stránky.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
zjentek

Naskenovaný materiál budeš muset v nějakým programu editovat, aby ses vyhnul chybám v „obrázcích“ a mohl s textem dále pracovat. Tři skříně povídáš? Hmm… Kolik máš životního času? (;

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Bobek 2

Sám to nezvládneš. Založ si pořádnou knihovnu, nejlépe národní, a tam to můžeš dělat ve velkém, a nejen pro sebe.

https://www.nkp­.cz/o-knihovne/odborne-cinnosti/sprava-a-ochrana-fondu/zzz_osof/di­gitalizace

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Mc Merkurion

… asi by to chtělo si dát sklenku a popřemejšlet o smyslu skenování tří skříní s knihama >>> se nudíš viď ???

před 1558 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek