Rokio

Bude platit rodina náklady na opravu vlaku a další výlohy, pokud člen rodiny skončí pod vlakem nechtěně, nebo riskem?

Dozvěděl jsem se, že jestliže se někdo rozhodne ukonćit svůj život tím, že si lehne na koleje a přejede ho vlak, tak dědicové zaplatí náklady na opravu vlaku a odškodné cestujícím.

V případě, že se někdo nechce zabít, ale skončí pod vlakem z vlastní nedbalosti, nebo chodec riskuje, bude to stejné jako u toho sebevraha?

Odpovědi
Klaproth

Nesmysl. Platí ten, kdo škodu způsobil.

Jane311

Zdravím, pokud se jedná o sebevraha, tak mohou vyžadovat zaplacení škody vzniklé na vlaku,ale ne odškodnění pro cestující.
Pokud je to nešťastná náhoda,tak se to většinou nepožaduje.

anonym

Vůbec nechápu proč se sebevrach rozhodne vůbec se svým životem ohrozit i životy cestujících a ničit cizí majetek v takovém rozsahu. Existují přece k okolí mnohem ohleduplnější způsoby jak to s vlastním životem skoncovat – když už tedy někdo má tu potřebu, a nemusí skákat pod vlak nebo se opásat výbušninou uprostřed obchoďáku …

Tak či onak je možné že ta pohledávka spadne do děditství (pokud soud dojde k závěru že dotyčný způsobil škodu vědomě / úmyslně), to děditství ale můžete vždy odmítnout, pak byste to samozřejmě platit nemuseli protože by na vás ta pohledávka vůbec nepřešla.

Kryšpín

Při budování kapitalismu není nic zadarmo zdržení zastavení jde do dědického řízení a př. příbuzenstva.
Na př. zatáhnutí za zachr. brzdu v Euro City je pouze za dva tisíce a každou další minutu naskakuje další poplatek