majda1974

bolesti nohou

jaké léky,nebo vitamíny dávat 5 -ti letému dítěti,když si opakovaně stěžuje na bolesti nožiček pod koleny? Většinou večer.Děkuji
Doplňuji:
K té bolesti nožiček jsem myslela především jaké vitamínové doplňky ,nebo něco z řady homeopatických léků dát a ne mazat nohy to už mám vyzkoušené a je to nanic.Myslím si,že je to hodně rychlý růst dítěte a tak asi budou chybět nějaké důležité vitamíny,proto potřebuji radu,co doplnit.díkec

Nejlepší odpověď
kenyrts

toto je výňatek odpovědi lékaře tazatelky,snad vám to něco přinese:
Téma dotazu: Bolest nohou dítěte
Dotaz:
Prosím, poradíte mi něco pro mou dceru. V létě jí budou čtyři roky. Často se mi v noci budí a pláče, že jí bolí nožičky. Většinou ukazuje na spodní část nohou. Tím myslím mezi kolenem a nártem. Vím, že to pravděpodobně bude růstový problém. Dá se to nějak zmírnit. Masáž v tu chvíli moc nepomáhá. Děkuji za odpověď. Monika 33 let
Odpověď:
Dobrý den Moniko. Bez osobního vyšetření vám přesně nepomohu, ale pokusím se odhadnout nejpravděpodobnější příčinu, která samozřejmě souvisí s růstem. Malé svaly jsou po celodenní aktivitě zřejmě tuhé a utiskují žíly. Ty jsou patrně přeplněné krví, která nemůže svobodně cirkulovat. V dolních končetinách vzniká tlak a bolest. Takto napjaté nohy masírovat musí být pochopitelně bolestivé, tomu se nedivím. Pomůže, když děvčátko položíte na záda, obě nožky zvednete a střídavě je budete třít žínkou namočenou v hodně teplé vodě a vyždímanou. Směr je od kotníků ke kolenům, tedy vždy směrem k srdci. Svaly se prohřejí a uvolní, krev a lymfa se dá svobodně do pohybu, tlak se zmírní a důvod pro bolest je pryč. Mnohem účinnější a trvalejší je ovšem preventivní masáž, na kterou potřebujete lžíci sezamového oleje a lžíci šťávy z čerstvě nastrouhaného kořenu zázvoru. Důkladně promícháte a obě holeně a lýtka (opět směrem k srdci) promasírujete ještě než začnou bolet. V případě bolesti už jen lehce, ale vytrvale třete. Pokud bolesti do několika dnů zcela neustoupí, doporučuji navštívit odborného ortopeda, který děvčátku zcela bezbolestně vyšetří žilní a cévní systém dolních končetin, aby se náhodou něco nezanedbalo. Velmi rychlá pomoc je také japonská dlouhá bílá ředkev Daikon. Ukrojíte asi centimetrové kolečko a jím budete bolavá místa masírovat. Šťáva z daikonu má uvolňující a chladivé účinky. Soudím, že kontrakce svalů (a potažmo i žil a cév) je jang (stahující) reakcí na nějakou jin příčinu. Tu ovšem na dálku neodhalím. Rozhodně jako lék doporučuji čerstvé sekané natě z cibule. Do polévek, do pomazánek, do jarních salátů. Čerstvá cibulová nať (konkrétně silice z natě) dělá v průchodnosti žilního systému doslova zázraky. Účinek můžete podpořit rozumným dávkováním (2–3× denně 1–2 tabletky) předem namočené řasy Chlorella. Pažitka již tak vhodná není, protože má dost stahující energii. Velmi se mi osvědčuje malý trik: Nechte dcerku, ať vám na své panence ukáže, kde přesně jí to bolí. Nechte ji, ať bolístku panence ošetří krémem a vy sama (nejlépe před odchodem na lůžko) dcerce promasírujte lýtka a holeně Regeneračním krémem s CGF. bd

Další odpovědi
panenka

i já mám majdo holčičku ve stejném věku jako je tvůj chlapeček nebo holčička.když jsem se na tohle ptala doktorky řekla mi že se to děje u dětí převážně večer a to proto že rostou.že mám dávat na noc paralen a mazat to nějakou mentolovou mastí např:ALPOU.a ze své skušenosti ti chci říct že po užití paralenu DO HODINKY JU TY NOŽIČKY PŘESTÁLY BOLET tak to zkus a uvidíš.koupit mu můžeš martanky a další druhy multidětských produktů.ještě ti k tomuto dodám že rozpustný vápník a calcium je taky dobrý na tuhle bolest

Michal

Použil bych jemné masírování,nějaké krémy,či masti a především navštívil lékaře.