kiky

Proč mám večer křeče v lýtku?

Ahoj jsem 14 holka :D nevím proč,ale chtěla bych jse to dozvědět,proč večer dostávám ,tak hrozné křeče do lýtka,,prosím víte někdo,proč jse mi to děje,večer jsi mám strach už lehnout..

Nejlepší odpověď
Alesh

Nedostatek hořčíku, příp. tekutin, příp. obojí v kombinaci s nadměrnou fyzickou zátěží? Nebo se pletu?

Další odpovědi
hanulka11

stačí vypít denně několik skleniček magnesie /minerálky / a uvidíš že to zafunguje

Sůwa

V zásadě by stačilo potvrdit názor Aleshe ale doplním, že vliv hořčíku si můžeš vyzkoušet, protože se dá koupit v lékárně i v některé drogerii. Zkus ve formě šumivých tablet, lékárník Ti dávkování poradí. Lékař mi sice nedostatek hořčíku vymlouval, ale mně to pomohlo. Mužeš i pít Magnézii.

anonym

Vliv na křeče ve večerních hodinách může mít i rychlý růst, který je ve Tvém věku zcela normální. Rozhodně by to chtělo krevní obraz a zjistit, zda Ti nechybí stopové prvky a které z nich se na Tvých potížích konkrétně podílí.
Magnezie požívaná v rozumném množství by Ti ublížit neměla. Pokud ale Tvoje potíže již přerostly do stadia, že se bojíš jít večer lehnout, měla by sis skutečně zajít k lékaři. Nemusí jít o nic vážného, ale je zbytečné se trápit, když vyšetřením se dá spolehlivě zjistit důvod potíží a možnost léčby.

suaeda

Přikláním se také k nedostatku hořčíku Většinou se křeče projevují při zvýšené námaze a někdy také po konzumaci alkoholu. Sklenka minerálky magnezie pomůže.