MadAnnie

BigFoot, Snowblade nebo klasika?

Na čem se naučí začátečník nejlépe lyžovat?

Nejlepší odpověď
slad08

Nejlépe se začátečník naučí jezdit na dlouhých klasických lyžích. (vím to ze zkušenosti).
Poté co se naučíte pořádně jezdit můžete přeskočit na bigfoot nebo snowblade.
Nyní jezdím na bladech.
Klasika je na naučení lehčí, protože lépe k sobě dáte špičky do pluhu a jsou lépe ovladatelné.

Další odpovědi
Johny_r

Pokud chcete lyžovat, určitě začněte na klasických lyžích. Všechny bigfooty a snowblady jsou na blbnutí. Je fajn si na nich chvíli zařádit, ale každý koho znám pak zase obuje normální lyže a jde lyžovat. Navíc techniku, která vám pomůže jezdit tak, aby to byla bezpečná zábavá a ne zběsilý a únavný risk, se nejlíp naučíte na klasických dlouhých lyžích.
Jaké lyže a v jaké délce a dalších parametrech vybrat už je na delší povídání.