pusinka50

Berou herci za každou opakovanou reprízu filmu v České televizi, ve kterém hráli, nějaké „provize“?

Myslím stejně, jako zpěváci mají nějaké peníze z každé jejich odehrané písně v rozhlasu?

Nejlepší odpověď
Drap

Herci většinou dostanou svůj honorář a autorská práva vlastní někdo jiný.

Další odpovědi
marci1

V ČT dostávají „tantiémy“ za každou reprízu, v ostatních TV ne.

pusinka50

Marci1, jsi si tím jistá, že ČT dává tantiémy? Totiž na ČT 1 vysílají cca 2× ročně pohádku, ve které hrál tehdy můj syn, no je to 25 let, napadlo mi to až teď, tak nevím, jestli by mu něco dali a případně i zpětně??

anonym

pusinka50,… tehdy Váš syn ?! Už jej nemáte ?!