Human

Aký politický režim/systém je v Čine?

Na akej úrovni je tam demokracia a liberaliznus?

Nejlepší odpověď
led

Otázka s ktorou si lámu hlavy aj odborníci.
Podľa ústavy ide o štát riadený Komunistickou stranou Číny. Ale v skutočnosti?
Nazvala by som tento hybrid ako Feudálno-komunisticko-kapitalistická spoločnosť. Z každého tu niečo je.
Demokracia a liberalizmus – táto hračka je len pre tie najvyššie vrstvy, sem tam niečo pustia medzi nižšie vrstvy- pohrajte sa (chvíľku v prestávke medzi prácou pre náš blahobyt) nech svet vidí, že ideme cestou demokracie a liberalizmu, cestou mierového pokroku.

Další odpovědi
marci1

Citace z čínské ústavy : „Čínská lidová republika je socialistický stát, stát diktatury lidové demokracie, vedený dělnickou třídou a založený na svazku dělníků a rolníků. Socialistický systém je základním systémem ČLR“.
Demokracie a liberalizmus – v Číně pro obyčejné lidi neexistují. Vše je kontrolováno a musí být schváleno vedoucí stranou KSČ.

Krakis

Slova jako demokracie a liberalismus tam neznají.A systém je takový,že si prdneš bez souhlasu komunistické strany a zastřelí tě…

honza19hk

proč myslíš že se říká komunistická Čína. Vládnou tam komunisti,tak jako kdysi v československu.