smoulinkaq

Ahoj čim vyčistim bronzové šperky?

dik

Nejlepší odpověď
Lamalam

Na bronzových předmětech je nejhezčí patina, já osobně bych to nečistila ničím. Pokud je to hodně zaneřáděné, tak mýdlová voda a důkladně vysušit.

Další odpovědi
marci1

Nejjednodušším způsobem je drhnutí předmětu měkkým kartáčkem na zuby, který namáčíme do čerstvě vymačkané citronové šťávy – pozor, neměla by stékat a zasychat, nadměrné množství tekutiny pečlivě rozetřeme. Po očištění vše opláchneme čistou vodou a velmi pečlivě vyleštíme do vysokého lesku vlněným hadříkem. Pokud věříme chemii více než přírodě, můžeme využít čpavek. Stačí osm kapek na šálek teplé vody. Po vyčištění opláchneme vlažnou vodou a blyštění již je stejné. 🙂

Zdroj: http://www.kou­zelnebydleni.cz/cis­teni-bronzu-medi-cinu/