smoulinkaq

Chci si koupit set top box, přijímač digitálního pozemního vysílání s USB a dalšími dodatky. Poradíte?

Chci si koupit set top box, přijímač digitálního pozemního vysílání s USB2.0 + SD slotem DT1602 + návod + univerzální dálkové ovládání s návodem, ale nevim, jestli je tu ve Frýdku-Místku pokryti, a nevim, jestli naladim polar novy. Vubec tomu nerozumím, tak se omlouvám.

Nejlepší odpověď
brillant

Nevím proč STB, když si nedávno sháněla televizi s digitálním tunerem. http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/ahoj-chci-si-koupit-novu-televizi-s-digitalnim-tunerem-ale-aby-to-potporovalo-multiplex4

Další odpovědi
Drap

Zeptej se v nejbližší prodejně, nebo nějakého servisáka. Budeš to mít na 100% a se všemi informacemi pohromadě.

Kepler

Z vysílače Ostrava-Hošťálková bezpečně chytíš všechny kanály MUX 1,2.3, vysílající vysokým výkonem, MUX 4 pak s nižším výkonem (tam je i Polar). Dále lze přijímat signál z Lysé hory. Samozřejmě musí být použita vhodná anténa nasměrovaná na příslušný vysílač. Příjmové podmínky ve FM by měly být velmi dobré. Nevím, zda máš vlastní anténu, nebo jsi v paneláku na společné. Hodně se dovíš v odkazu.

Zdroj: http://www.di­gitalnitelevi­ze.cz/vysilace/

lexx

tuhle jsem prodal (již nepotřebnou) STB skříňku do bazaru za 150 Kč, je to výběhové zařízení a seženeš velmi levně v zastavárně, sekáči apod., stejně je to na krátkou dobu přechodnou, že jo

Radius

Třeba já moc na TV nekoukám, hůře vidím, stačí mi běžné (SD) rozlišení. Časem si koupím novou TV, aby uměla už HEVC (H.265) protože se v tomto formátu již zkušebně vysílá (v Praze). HEVC má nejnižší datový tok a největší kompresi (větší než MPEG2 a 4) a tak umožní vysílat HD programy na jednom kanále.

Na teletextu ČT1 na str. 654/1+2 teď píší toto:

Test vysílání DVB-T2/HEVC v Praze

České Radiokomunikace vysílají na kanálu 50 z vysílače Praha-město testovací signál DVB-T2 s kompresí HEVC (H.265). Trvat má do konce února 2016. ČTÚ povolil toto vysílání jen od 8 do 17 hodin. V testu jsou ČT Sport HD, Nova a Prima.

Televizory s DVB-T2, které byly na trhu před letošním rokem, však příjem této normy v ČR neumožní, protože mají zpravidla kodek MPEG-4 (H.264). Až letos (2016) se objevují již modely DVB-T2 s kodekem HEVC.

Přechod na DVB-T2 je nutný, aby se do sítí vešly HD programy, zejména dostanou-li část TV. kmitočtů datové sítě.

Nová TV by měla mít tuner T2/H.265 HEVC.

Do 10 let by pozemní televizní vysílání v ČR mělo být jen v normě DVB-T2/H.265 (HEVC), kterou ještě některé televizory na trhu nemají. Obchodníci uvádějí, zda má přijímač tuner T2, ale neupřesňují, zda jde o H.264, nebo H.265 (HEVC).

Letošní modely už většinou potřebný tuner mají, doprodávané starší modely ale bude později nutné doplnit set-top boxem DVB-T2/H.265 (HEVC). Při výběru nového televizoru proto doporučujeme ptát se nejen na tuner T2, ale požadovat upřesnění, zda jde o normu H.265.

Diváků spolehajících na satelitní nebo kabelový příjem se tato změna nedotkne.

Mc Merkurion

… vykašli se na to, TV je jen žrout času a jsou tam stejně jen blbosti …

VeRe1983

Já používal set top box Strong 5303. Nabeton má USB, zda SD slot nevím. Sloužil dobře a možná ho seženeš kolem pětistovky. Ovládání má přehledné.

Kepler

Podíval jsem se na netu na dotyčný box. Už prý není na trhu. Pokud budeš chtít přes flešku pouštět filmy, bude ti to k ničemu – nepodporuje ani jeden formát. Umí jen mp3 (muzika) a JPEG (fotky). Takže vlastně nepoužitelný, asi starý model. Teď za 600,– koupíš boxy, na kterém přehraješ prakticky všechno.