smoulinkaq

Chci si koupit novou televizi s digitalnim tunerem, ale aby to podporovalo Multiplex 4. Poradíte?

nevim zda li to potporuje tato televize Changhong LED32D2200H abych tam mohla chytit polar novy,telku,fandu atd.. jsem z Frýdku-Místku pořebuju poradit od někoho kdo tomu rozumi,nebo ja tomu moc nerozumim. Posím poradte.

Nejlepší odpověď
mosoj

O tom nepochybuj, že ho podporuje. Nicméně je třeba aby jsi měla v dosahu příslušný vysílač. Není jich moc. Ne každý vysílač vysílá MUX 4.

Další odpovědi
anonym

tenhle článek by Tě mohl zajímat a není starý http://www.mul­tiplex4.cz/
typ vybrané televize přijímá mpeg4, tak že OK. pak už jen pokrytí signálem a vhodná anténa. tuner budoucnosti je DVB T2.

cochee

Jestli máš nyní televizi, která chytá digitální vysílání, tedy i Multiplex 1, 2 a 3 a ostatní, pak podporuje i Multiplex 4. V současné době není tento multiplex vysílán jinak kódovaně než ostatní. Takže pokud chytáš ostatní Muxy a čtvrtý ne, pak je to dáno tím, že v okolí jej nic nevysílá, anebo by to chtělo jiné nasměrování nebo přidání antény. Nejblíže F-M je vysílač na Velkém Javorníku (Frenštát), ale víš jak, ty hory kolem, nevím, možná to zrovna u vás doma nepůjde. Ostravský vysílač asi nechytneš, je úplně blbě udělaný a mám s ním problém i já přímo v Ostravě. Pak je ještě Bruntál a Olomouc, ale to už je daleko. Frenštát vysílá na kanálu 42, Ostrava na kanálu 45.

wendyX

Vámi uvedený televizor příjem programů z MUXu4 bez problémů obsáhne. Otázkou je především ODKUD (z jakého vysílače) budete tyto frekvence přijímat.
Protože neuvádíte blíže polohu, kde bude televizor umístěn- zjistil jsem možnosti příjmu MUXu4 v centru Frýdku Místku- konkrétně se jedná o Beskydskou ul., č.p. 235.

V tomto místě lze přijímat MUX4 z těchto vysílačů:

Frenštát p.R.- Velký Javorník= kanál 42/horizontálně, 642 MHz, vzdálenost 21 km
Hlubočec Hůrka= kanál 45/horizontálně, 666 Mhz, vzdálenost 34 km
Ostrava Lanová= kanál 45/horizontálně, 666 MHz, vzdálenost 20 km

Výkon vysílačů se zdá být dostatečný, záleží ale na Vaší poloze s ohledem na konfiguraci terénu. Z tohoto pohledu se zdají být vyhovující první dva, vys. Ostrava Lanová už je Vám částečně ‚skrytý‘ terénní vlnou… To můžete posoudit z přiložených terénních profilů na všech třech výše zmíněných trasách zde:

P.S.

  • za ‚samozřejmé‘ považuji vhodnou anténu pro tuto skupinu kanálů a její správné nasměrování !!