tojsemjá

A tuhle hádanku znáte? Opět jde o odsouzence k smrti, který dostane šanci.

Ta spočívá v tom,že vládce,který ho odsoudil kvůli tomu,že se zamiloval do jeho dcery,vloží do sáčku 2 kuličky-černou a bílou.Když si vytáhne černou,bude popraven.Bílá znamená svatbu s milovanou (a samozřejmě milující)prin­ceznou.Ta ale zjistí,že prohnaný tatík použije obě kuličky černé.Podaří se jí dát o tom zprávu svému milému,ale nic jiného nemůže udělat,otec kuličky hodlá do sáčku vložit osobně.Na mladíkovi je,aby vymyslel něco co ho zachrání a umožní mu sňatek s princeznou.Co to bude?

Nejlepší odpověď
mojitek

jednoduchy- vytahne kulicku aniz by byla videt barva,spolkne ji a rekne : „podivejte ktera tam zbyla…“

anonym

Polknout ji může,jasně. Ale co když vychytralý tatík bude trvat na ověření?

tojsemjá

To mě opravdu rozesmálo.Až jsem si poprskala monitor 🙂

quentos

„Samozřejmě“? Vzájemná láska není ani trochu samozřejmá. Bohužel to mnoho lidí tak bere.

tojsemjá

Jistě že samozřejmě.Za prvé tak to stojí v hádance,jinak by to byl jiný příběh.No a za druhé-kdyby ho princezna nemilovala,ne­posílala by mu vzkaz o otcově zákeřnosti.Proč by bez lásky riskovala že mladík něco vymyslí a ona celý zbytek života prožije po boku nemilovaného muže.navíc s otcem naštvaným že byl přechytračen.No a za třetí by se král asi tolik nevztekal,kdyby mladíkova láska byla neopětovaná.Takže v tomto příběhu je vzájemná láska přímo podmínkou.