irij

4etli jste dotaz"Jakou svítivost …mají leddiody? A jako mají spotřebu? Prosím konkrétně ,ne odkazem.

Doplňuji:
No tak: U 100W žárovky je jasná spotřeba el.energie. A jak je to u leddiody ? Má taky nějakou watáž?

Nejlepší odpověď
dědapetr

To je to samé jako u normálních žárovek čím víc watů tím větší svítívost,také je více diod s růrnou intezitou svitivosti.A spot­řeba je úměrně závislá na svítivosti diody.Třeba jena led diodová žárovka má 30 led diod druhá 60,90,150 a podobně.

Další odpovědi
Děda Louda

Ano, četl jsem to.

mosoj

Konkrétně lze odpovědět pouze na konkrétní dotaz.

Určitě má watáž a svítivost je přímo úměrná protékajícímu proudu ( dokud to LED dioda tepelně vydrží). Ty s největší svítivostí mají příkon 1 W – 10 W. Mluvím o diodách které se používají k osvětlování. Pak jsou jěště indikační a jejich příkon je minimální v desetinách W. Problém je v tom, že jejich napájení není 220 V ale pouze několik voltů.
Takže pokud se napájí ze sítě je třeba to napětí nějak snížit a u těch specielních i stabilizovat proudový odběr a zde jsou další výkonové ztráty. Podle toho jak se to napětí snižuje a proud stabilizuje.