syrecek17

Poruší se autorska práva, když si vezmete nějakou muziku a před koncem jí kus useknete?

A co kdyz vymenite jednu notu?

Odpovědi
Lamalam

Ano, porušuješ (za předpokladu, že ona muzika podléhá ochraně, např. u lidovek by to porušením zákona nebylo).

Mc Merkurion

… zamysli se: vytvoříš něco jiného,nebo jen zkrátíš stávající verzi? … předpokládám,že jsi odpověď pochopil …

gecco

Ano, porušují, pokud:

  1. dílo požívá ochrany autorských práv
  2. nemáš k úpravě svolení autora (vykonavatele autorkých práv)

led

  • Pokiaľ hudobník „vykráda vlastný hrob“ ako sa hovorí opakovaniu toho, čo tento hudobník už raz vytvoril predtým, má na to právo. Neporušuje licenciu.
  • Ale vzhľadom na to, že aj hudba podlieha akejsi zákonitosti, použiť zopár taktov z „cudzej muziky“ môže každý skladateľ hudby, presný počet možných taktov si radšej overte na ochrannom zväze.
  • Na druhej strane jestvuje aj voľná hudba, ktorá nepodlieha ochrane.