HonzikPernik

zvláštní motorové vozidlo co to je?

Nejlepší odpověď
cochee

Náš zákon nezná pojem ad otázka, pouze „zvláštní vozidlo.“ Porovnej:

► silniční vozidlo je motorové nebo nemotorové vozidlo, které je vyrobené za účelem provozu na pozemních komunikacích pro přepravu osob, zvířat nebo věcí.
► zvláštní vozidlo je vozidlo vyrobené k jiným účelům než k provozu na pozemních komunikacích, které může být při splnění podmínek stanovených tímto zákonem k provozu na pozemních komunikacích schváleno.

Z kategorie zvláštních vozidel jsou vyjmuta vozidla vojenská, na něž se vztahuje jiná právní norma a také tramvaje a trolejbusy, protože ty patří mezi vozidla drážní.

Mezi zvláštní vozidla patří např. traktory (pásové i kolové), přípojná vozidla za traktor, pracovní stroje, nemotorová vozidla tažená nebo tlačená pěšky jdoucí osobou, rolby, jednonápravové traktory s přívěsem, invalidní vozíky aj.

Zdroj: Zákon č. 56/2001 Sb.

Další odpovědi
mosoj

https://www.go­ogle.cz/search?sou­rceid=navclien­t&aq=&oq=zvl%C3%A1%C5%A1­tn%C3%AD+moto­rov%C3%A9+vozi­dlo&hl=cs&ie=UTF-8&rlz=1T4GGNI­_csCZ533CZ534&q=zvl%C3%A­1%C5%A1tn%C3%AD+mo­torov%C3%A9+vo­zidlo+co+je&gs­_l=hp..2.0l3j0i22i30­.0.0.0.11544.­..........0.gik5w7a7-0U
Doplňuji:
http://www.au­toskola-testy.cz/proh­lizeni_otazek­.php?otazka=292-ve_zvlastnim_mo­torovem_vozidle_nes­meji_byt_prepra­vovany

anonym

vše co nemá co dělat na silnici, ale protože se musí přesunout, tak zákon na ně pamatuje.

honza19hk

třeba traktor,bagr,různý traktorový vlečky,kombajny atd…zvláštní vozidlo může být i dvoukolák tlačný člověkem atd..jelikož zákon zvláštní vozidla nerozlišuje na motorová a nemotorová.

Macek206

a jaké je zde věkové omezení ?