Řidičský průkaz skupina B se vztahuje i na limuzínu?

Nejlepší odpověď
brillant

Pokud celková hmotnost nepřevyšuje 3,5 tuny a je maximálně s 8 místy k sezení mimo řidiče, tak stačí řidičský průkaz skupina B. https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Skupiny_ři­dičského_opráv­nění

Další odpovědi
cochee

Záleží na vlastnosti té limuzíny, která je v TP uvedena jako „nejvyšší povolená hmotnost.“ Pokud převyšuje 3500 kg, nelze ji řídit s ŘP B, potřebuješ C nebo alespoň C1 (omezení pro C1: max. povolená hmotnost víc jak 3500, ale max. 7500 kg). Dalším omezením je, že limo musí mít max. 8 míst pro cestující, řidičovo místo se nepočítá. Má-li víc jak 8 míst, musí mít šofér ŘP D nebo alespoň D1 (omezení pro D1: počet míst pasažérů 9–16, délka vozidla max. 8 m).

Lamalam: ano, východní soudruzi jej sice pojmenovali Limousine, ale limča to nebyla 🙂 limo je podle tety Wiki „zpravidla čtyř až šesti dveřový automobil s tříprostorovou karoserií s prostorem pro 6 až 9 cestujících s pevnou střechou. Prostor pro cestující je zpravidla oddělen mezistěnou od prostoru řidiče umístěnou za přední řadou sedadel.“ Limuzína je název pro karosářskou verzi (osobního) automobilu, další karosářské verze známe například jako sedan (limuzína je vlastně „podmnožinou“ sedanu), roadster, kupé, kombi, hatchback, tudor a ještě další.

Dochy

Omezení je na počet pasažérů a hmotnost. Pokud se ta limuzína do toho vejde tak ano.

Lamalam

Limuzína je osobní automobil. Např. Trabant se vyráběl i ve verzi limousine.