Zlatý

Jak správně jet podle pravidel siln.provozu?

Jedu v pravém pruhu, to se má, ne? A v levém pruhu jede auto, o něco pomaleji.
Teoreticky bych jedu rychleji... můžu ho tedy předjet - podjet ve svém, pravém pruhu?
Nebo zajet do levého a jet za ním?
Doplňuji:
Na kraji města, 2 poruhy do a 2 pruhy z města. Provoz - na dohled 3 auta ve stejném směru. Pravý pruh volný, v něm já, levý pruh volný, v něm ten Favorit. Já ho pak předjela v pravém pruhu, ale dobrý pocit jsem neměla.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Stříbrný

Rehu, musíte specifikovat místo (obec a mimo) a hustotu provozu.
Nebo kouknout na 361/2000, přesně co potřebujete vědět....
Doplňuji:
Jistotně jste nic špatného neudělala, ale taky jste ho nepředjížděla vpravo. Šlo o souběžnou jízdu.
§12 (2) V obci na pozemní komunikaci o dvou nebo více jízdních pruzích vyznačených na vozovce v jednom směru jízdy smí řidič motorového vozidla užívat k jízdě kteréhokoliv jízdního pruhu; přitom se nepovažuje za předjíždění, jedou-li vozidla v jednom z jízdních pruhů rychleji než vozidla v jiném jízdním pruhu. Pokud by vozidla jedoucí současně ve všech jízdních pruzích bránila v jízdě rychleji jedoucímu vozidlu, musí řidič jedoucí v levém krajním jízdním pruhu tento pruh co nejdříve uvolnit; to neplatí, užívá-li řidič levého krajního jízdního pruhu k odbočování, otáčení nebo při souběžné jízdě podle odstavce 3. Řidič nákladního automobilu o celkové hmotnosti převyšující 3 500 kg, jízdní soupravy, jejíž celková délka přesahuje 7 m, zvláštního motorového vozidla a motocyklu s nejvyšší povolenou rychlostí do 45 km.h-1 smí levý krajní jízdní pruh užít k jízdě, jen jestliže je to nutné k objíždění, předjíždění, otáčení nebo odbočování.

Další odpovědi:

Zlatý

Ve městě je to jedno. Ve městě auta jedoucí v druhém pruhu nepředjíždějí.
Mimo město je to jinak.
Levé auto nemá jet v levém pruhu, jedině při předjíždění.
Pokud jedeš rychleji nevadí.

Zlatý

Jak se tato situace v praxi řeší bylo nedávno názorně publikováno. Musíš se zařadit za něj do levého pruhu, vyblikat ho, aby se vrátil do pravého, po předjetí se zařadit před něj a prudce zabrzdit, abys ho vytrestal za to, že zdržuje.

Pokročilý

Účastník silničního provozu nesmí jet v levém pruhu, pokud tento není odbočovací. Pokud jedete rychleji můžete pokračovat dál ve své pruhu bez ohledu na vozidlo vlevo. Byly časy kdy za jízdu v levém pruhu policie vybírala tučné pokuty, tyto časy jsou však ty tam.

Zlatý

Já si myslím, že teď už by se měla auta řadit do pravého pruhu i v obci.
Ty souběžné snad už neplatí.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Auta a doprava

Zlatý mosoj 626
Stříbrný cukrar 617
Zlatý Drap 574
Zlatý gecco 401
Stříbrný honza19hk 285
Zlatý venkovan 246
Bronzový kapitán 233
Zlatý Hlada 219
Zlatý hanulka11 200
Stříbrný brillant 199

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.