JájsemRaibek

Zúčastnili jste se sprtakiády na Strahově v roce 1985?

https://www.y­outube.com/wat­ch?v=KCK1wpg8a­o8

Nejlepší odpověď
briketka10

ne

ne,ale v roce 1975 to už bylo otevřeno metro
to jsme, jako cvičenky obdržely tyto odznaky,
abychom mohly jezdit v metru a tramvajích
zdarma..
první zleva http://praham­hd.vhd.cz/Metro/Ra­rity/odznaky.jpg

Doplňuji:
naše nej, nej kamarádka dodnes si na to
pamatujeme jednou ječela na jezdících
schodech holky holky já nemám ten odznák
a my jí řekly, že má obrácený tričko a tak
jsme se tomu chechtaly a lidi okolo nevěděli
čemu se řechtáme bylo nám deset roků 😁
a holky z vesnice žejóó..

Další odpovědi
iceT

ano - aktivně jako cvičenec/cvičenka

ale ne přímo na stadionu,celá škola cvičila sestavy povinně a na stadion se vybírali jen ti nejlepší.

johana 56

ano - aktivně jako cvičenec/cvičenka

Nejen v roce 1985,ale také 1980 a 1970.
Tehdy šlo o něco ůplně jiného,než sexy postavičku…,zatím si nepřipouštím,že jsem stará.Lépe zní,že mám na co vzpomínat…

zzzlatokopka

ne

Ne:-) Tenkrát jsem chodila do první třídy a strašně jsem záviděla všem co tam jedou:-)))

kapka

ano - aktivně jako cvičenec/cvičenka

Ano, na Strahově za mladší žákyně. Nebydlela jsem v Praze v te době, byl to pro nás nádherný výlet. Bydlely jsme ve třídě na nějaké střední škole. Docela dlouho. Týdenvzpomínám (berte me vzpomínky prosim s rezervou :) ) Chodily jsme na Strahov nacvičovat, aby v den D všechno klaplo. A ve volném čase jsme chodily po Praze po památkách, muzeich, na parník. Měly jsme většinou zdarma vstupy. Strašně rada na to vzpomínám. :)
Doplňuji:
Týden nebo dva, jestli si dobře vzpomínám*

anonym

ne

Doplňuji:
Ale pamatuji si na masového spartakiádního vraha.Byl to Jiří straka, který řádil v době před Spartakiádou a tak si vysloužil přezdívku Spartakiádní vrah.
Spartakiáda byla, výraz pro masové vystoupení pro všechny s kladným přístupem k socialismu, straně a vládě. Fenomén, velkolepá šou pro masy a současně exhibice tělesné připravenosti od těch nejmladších, po seniory. Šest svátků tělovýchovy, šest monstrózních šou napříč československou historií. A jeden nezpochybnitelný fenomén!Soudruzi na tribuně se, jako o každé sportovní pětiletce náramně bavili. Byli pyšní jakou šou to zprostředkovali lidem, kteří se na ní, v roli cvičenců připravovali již od září minulého roku.

anonym

ne

Proč se tak najednou zajímáš o Spartakiádu?

quentos

ne

tou dobou mi byly zhruba dva…

anonym

ano - jako divák/divačka

To jsem se sice ještě neporodila,když táta uháněl mámu,ale…
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=w-v02Jx99CE

Dochy

ano - aktivně jako cvičenec/cvičenka

Luxx

ne

tak stará nejsem
ale líbil se mi dokument o autobusech a o tom jak se na Spatakiádu sváželi lidi

https://www.y­outube.com/wat­ch?v=hoIAeosBCfM

cochee

ne

STUDENTKAEVA

ne

Doplňuji:
V tý době jsem lítala s holubama. :)

pokazdejinak

ano - jako divák/divačka

Doplňuji:
a na oběd jsme zašli ke Flekům na svíčkovou… jen to pivo jsem si k tomu ještě nesměla dát :)

briketka10

jako mladší žákyně jsme v tomto příspěvku ve 49 minutě
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=ctA_NpE4sfc

briketka10

jo, ale nejsme vidět to néé, jen, aby
jste měli představu, jaký hrozný můry
jsme měly na sobě a to přestalo pršet,
sice to bylo o fous vojáci byli špinaví od
antuky ta se ze staďáku valila i s vodou
proudem..
a na procházky jsme nosily odporný
květovaný šátky, aby nás bylo poznat
od ostatních fůůj v tom vedru to si
umíte jistě představit, jak nám bylo
po Praze a na Petříně chodit v šátku brr..