maruš

Zubní kámen u psa.

Náš jezevčík má zubní kámen.Musíme s ním k veterináři nebo existuje nějaký domácí způsob jeho odstranění?Děkuji.

Nejlepší odpověď
Deli

Veterinář posoudí, jak moc zubního kamene pes už má. Může to způsobit zánět dásní a další problémy, pes by měl bolesti, nežral by a neprospíval.
Pokud se rozhodne, že je třeba zub.kámen odstranit, psa uspí (jen lehká narkóza, ale pes musí být od rána na lačno) a zub.kámen mu odstraní. Nejpozději za hodinku si ještě unaveného pejska vyzvednete.
Pak je možné začít s domácí péčí o chrup – čištění zubů psím kartáčkem a pastou, žvýkací čistící kosti…
Zákrok stojí několik stokorun, bude to různé dle veterináře. Našemu huskymu to dělali za život asi 3–4×, není to závažný problém, ale řešte to!

Další odpovědi
beer

Jedině domácí veterinář )
Pokud je kamene už hodně, různé „žvýkací odstraňovače“ totiž nepomohou..

Praxe

hanny 2

Můj jorkšírek má 10let a žádný zubní kámen nikdy neměl a nemá.I pan doktor se divil.On totiž miluje ty uzený nebo sušený vepř.uši,co mají ve zverimexu.Škube to po kouskách zubama a tím si je asi čistí.