Avatar uživatele
Lucy7

Čištění zubního kamene ultrazvukem u starších psů

Mám starou fenečku která má hodně zubního kamene. Veterinář mi řekl že bych jí to měla nechat odstranit jinak by měla problémy. Budou jí to dělat v narkóze a já mám strach že to nazvládne :( nemáte někdo podobnou zkušenost?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3895 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Odpoveď byla označena jako užitečná

Pokud ti veterinář doporučil odstranění zubního kamene, tak jistě feně zvolí vhodnou sedaci, přijatelnou pro její aktuální fyzický stav. Moderní formy sedace nejsou obvykle rizikové a při odstraňování zubního kamene není sedace příliš hluboká. Přd zákrokem a aplikací sedace předchází celkové vyšetření feny, takže by nemělo dojít k ohrožení feny.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?anonym Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
beer

Předpokládám, že jdeš ke svému vetovi.
Zná kondici tvého zvířete, ví o jeho případných problémech a podle toho určuje míru i způsob anastézy. Neboj, dobře to dopadne.
V naší ordinaci ještě nikdy k nějakému závažnému problému při tomto zákroku nedošlo.

Zdroj: Vet.praxe

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?www Nahlásit


Avatar uživatele
BENYTA

Mám stejný problém s devítiletým pejskem,je po těžké nemoci a veterinářka to zatím nedoporučuje,ale stav zubů a dásní je šílený.
Rozhodně nejdřív přeléčím antibiotiky,než bude zákrok.
Na čistění jdi,zánět dásní je nebezpezpečný,je to otevřená brána jakékoli infekci.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Damiana

Nepíšeš, o jaké plemeno se jedná. Třeba u jorkšírů, čivav a celkově trpasličích plemen bývá použití narkózy dost problematické i v mladém věku.

před 3895 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek