Lucy7

Čištění zubního kamene ultrazvukem u starších psů

Mám starou fenečku která má hodně zubního kamene. Veterinář mi řekl že bych jí to měla nechat odstranit jinak by měla problémy. Budou jí to dělat v narkóze a já mám strach že to nazvládne :( nemáte někdo podobnou zkušenost?

Nejlepší odpověď
anonym

Pokud ti veterinář doporučil odstranění zubního kamene, tak jistě feně zvolí vhodnou sedaci, přijatelnou pro její aktuální fyzický stav. Moderní formy sedace nejsou obvykle rizikové a při odstraňování zubního kamene není sedace příliš hluboká. Přd zákrokem a aplikací sedace předchází celkové vyšetření feny, takže by nemělo dojít k ohrožení feny.

Další odpovědi
beer

Předpokládám, že jdeš ke svému vetovi.
Zná kondici tvého zvířete, ví o jeho případných problémech a podle toho určuje míru i způsob anastézy. Neboj, dobře to dopadne.
V naší ordinaci ještě nikdy k nějakému závažnému problému při tomto zákroku nedošlo.

Zdroj: Vet.praxe

BENYTA

Mám stejný problém s devítiletým pejskem,je po těžké nemoci a veterinářka to zatím nedoporučuje,ale stav zubů a dásní je šílený.
Rozhodně nejdřív přeléčím antibiotiky,než bude zákrok.
Na čistění jdi,zánět dásní je nebezpezpečný,je to otevřená brána jakékoli infekci.

Damiana

Nepíšeš, o jaké plemeno se jedná. Třeba u jorkšírů, čivav a celkově trpasličích plemen bývá použití narkózy dost problematické i v mladém věku.