Jaká je pravděpodobnost, že se mi narodí zrzavé dítě?

Jaká je pravděpodobnost, že se mi narodí zrzavé dítě? Já jsem zrz, přítel má vlasy světle hnědé. Vousy má taky spíš hnědé. Samozřejmě znám odpovědi typu - hlavně že je miminko zdravé atd.... ale přeci jenom já jsem se v dětství tímto dost natrápila, děti jsou zlí, dodnes nejsem se svými vlasy úplně smířená. A rodiče taky mívají hlášky typu - ježiš to je ale rarášek... Hledala jsem různá stránky o genetice, ale nic konkrétního nikde neni, proto bych raději uvítala nějaké konkrétní zkušenosti. Moc děkuju.

Původní neoázka
zrzavé dítě

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Jsem zrz a ze tri deti je zrz jedno. Pomohlo vam to nějak?

Vyměňte partnera za černocha, budete mit malého mulatka/tku. :D
Nebo se odstěhujte do Irska, tam se to ztrati. :D

A ted vážně. Jsem přesvědčená, že žádné hloupé děti nemůžou být pro vaše případné zrz dítě takový problém, jako sebemenší vase negativní reakce, kterých si dítě zaručeně všimne. Pokud tohle řešíte, máte velký problém, který byste si měla vyřešit, než se vam jakékoli dítě narodi.

Další odpovědi:

Zlatý

Řešíš blbosti, zrzky jsou nejlepší!!!

Zlatý

Dědičnost barvy vlasů je velmi složitá a podílí se na ní celá řada genů (a zřejmě ještě všechny neznáme). Proto a priori nelze říci, která barva se u Vašeho dítěte objeví.:-))

Pokročilý

Barvu předá asi ten, kdo má silnější gen. Kolik lidí zpetně ve Vaši generaci má zrzavé vlasy? Máte sourozence, jaké mají vlasy oni? Zdědila jste to po mamince nebo tatínkovi, nebo je to výsledek jejich mix...Chce to více informací, ale stejně to bude jen odhad. Přece si nebudete vybírat parnera podle vlasů! Dnes už je jiná doba, na vlasy se tak nehledí, a vzhledem k tomu, že je hodně filmových hvězd s takovou barvou, myslím i úmyslně barvenou, není co řešit.

Pokročilý

Těžko říct. Můj otec má černé vlasy, matka hnědé, jejich rodiče měli stejně tak a já jsem zrzoun (grc). Takže to bude asi nějaký černý (zrzavý) Petr, kterého si člověk může vytáhnout.

Bronzový

nechcete zajit k psychologovi?nepřijala jste samu sebe,protoze se vam posmivali DRUZÍ,jak chcete prijmout sve budouci dite proboha! vzdyt zrzečci jsou jedineční,jedno procento!

Já bych řekla že se to nedá moc určit, soudím tak, jelikož můj bratranec i jeho přítelkyně mají hnědé vlasy a jejich dcera je zrzka. Mamka říkala, že se to může dědit i přes generaci :)

Já jsem taky zrz, tedy byla, dne jsem šeď ne bílá, taková směs světlý kaštan, šediny. Nebarvím se.Stárnu přirozeně. Můj dědeček byl zrz, moje teta byla zrz, můj táta ne, moje děti ne, jeden můj vnuk ano. Genetika je rozhodující, ale neplatí to povinně z rodiče na dítě, někdy je to přes koleno.
Sem tam se mi někdo smál. Víc než barva vlasů mi vadily pihy a neopalovací pleť. Měla jsem kolem sebe skvělé lidi, kteří mi uměli vlasy pochválit. Pokud se Vám narodí zrzek, můžete to udělat taky tak.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Rodina a vztahy

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Rodina a vztahy

Zlatý Drap 978
Zlatý marci1 806
Zlatý quentos 628
Zlatý iceT 600
Zlatý hanulka11 536
Zlatý panenka 488
Zlatý annas 448
Zlatý led 395
Zlatý venkovan 390
Zlatý gecco 375

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.