Tonda Káňa

Splnili jste si nějaký svůj dětský sen?

Například pokud jde o povolání, rodinu, bydlení atp. Já měl v dětství sen že budu popelář (kdo taky ne) a že budu bohatý, no a jsem dělník a jsem v exekucích a platím k tomu ještě alimenty.

Ale ne na dlouho, doufám – mým snem je se teď dostat na VŠ a získat PhD. z fyziky a pak rozjet novou dráhu jako vědec. To je teď můj cíl, momentálně se připravuji na přijímačky, který píšu za měsíc, tak snad to dopadne dobře.

No a jaký dětský sen jste měli vy? Splnil se?

PS. Doufám, že elkon nenapíše, že žádné sny neměl, protože je nad věcí a neřeší takové zbytečnosti… 😁 (Jen vtip!!!)

Nejlepší odpověď
Drap

Měl jsem celu řadu dětských snů. Některé jsem si částečně splnil, na některých se snažím ještě pracovat, a některé jsou už nenávratně pryč. Dokonce občas mám ještě stále nějaké sny, teď už víceméně krátkodobější. Čím dál tím více si uvědomuji, že umřít bez snů, nebo je opustit s tím, že už to nedokáži a nenajít si místo nich jinou náhradu, musí být hrozné. I ty zrevidované sny, které jsem už opustil byly však k něčemu dobré.
Tobě přeji splnění všech tvých dalších i současných snů.

Další odpovědi
cappuccino

Nektere jsem si splnila, nektere ne! Ale nekdy prave ty nesplnene jsou nejkrasnejsi!! Alespon mame o cem snit.

Poznamka:
Panove, je kveten, vikend a dobra nalada (mozna jen u nekoho?)! Nomohli byste ty nadavky, vysmechy a ponizovani nechat pod klavesnici??
Nebo vam tu mame vytvorit virtualni ring, kde se budete mlatit, boxovat a kopat do sebe?
To by bylo vymlacenych zubu a zprerazenych hnatu!!:-)
Krasny vikend!!!

df

Mně se dětský sen splnil. Chtěl jsem dělat stejné povolání, jako můj táta. Vydrželo mi to pár let a šel jsem si svoji cestou.

Na tu školu určitě choď, k něčemu to dobré bude. Pochybuji, že to dotáhneš až do cíle, dávám ti 1–2 semestry. Máš vadný cíl. Chceš mít titul a prestižní povolání. Toto nemá být cílem. Cíl má být smysluplný. A ctižádost a touha po uznání není smysluplné. No prostě, chceš jen machrovat titulem. To není moc uvědomělý přístup k životu.
Navíc, pochybuji, že budeš se svojí předpojatostí dobrým vědcem. Jestli mi vůbec rozumíš

zjentek

Ano, toužil jsem vlastnit střelnou zbraň a trefit s ní co si jen zamanu, jakýkoliv cíl. A to jsem si splnil.

Á propós, Káně, ono dítě myslí na povolání, rodinu, bydlení a tak podobně? 😵 To musí být ale podivné dítě… Položím se hluboce na myšlenku, proč's uvedl zrovna takovéto příklady 🤷‍♂️🤨

Syd

Nebyly uplně dětský, ale vždycky jsem se chtěla podívat na Island a řídit tank a to jsem si splnila.

led

U mnoha snů jsem si časem uvědomila, že pokud k nim nepřispěji alespoň svým vlastním úsilím, je prostě nemožné jich dosáhnout
Ale jeden, ten z dětství, o kterém sní každý, se mi překvapivě(?) a nečekaně splnil. Možná to bylo tím, že i když mě nepřijali na školu, kterou jsem si vysnila, dostala jsem nabídku na jinou školu, která můj život obrátila úplně jiným směrem. Mohla jsem poznat svět na vlastní oči, poznat moudrost minulých generací, nahlédnout do budoucnosti a spoznat životy mnoha lidí. V této nečekaně nabídnuté profesi jsem aktivně žila sny mnoha lidí, a to více než 60 let. Ale… ještě jsem neskončila a už sním nový sen.
Stačí se nestydět snít a usilovat o splnění svých snů. Některé se vám možná splní, buď přímo, nebo k jejich naplnění dojdete těžkou zarostlou a klikatou cestou

da ny

Částečně ano.
Dětská přání, vyřčená mimoděk, bez pochybností se často plní. 😉

Jedno, ohledně místa bydlení jsem „si splnila“, asi ta, po 47 letech.
Bez předchozího, cíleného úsilí. Okamžitá příležitost, nápad, klaplo to.
Stojí to dost peněz, páč městské byty jsou zde, nejdražší bydlení. A pak ti, kteří
přehnaně vydělávají pronájmy bytů v OV. Využívají, stejně, jako město, nedostatku
bytů. Neschopnosti těch, kteří nedosáhnou na hypotéky.

Některá přání, jen přibližně, vzdáleně nebo na nějaký čas (práce, partnerství).
Jiná do puntíku (dvě děti s VŠ).
Přání a sny se v průběhu života mění, s ohledem na situaci a možnosti.
Člověk je strůjcem svého života, co si navaří, to si zbaští 😉
Mám co chci, co potřebuji a co jsem si upekla 😛

Ano. zjentečku, dítě v 10, 12 lezech už mívalo a má představu (sny) o své budoucnosti.
A někdy docela jasnou (domek, bydlení, povolání, rodina).

aliendrone

Jako asi u všech, některé ano, jiné ne. Zajímavé je, že byly i takové sny, které se mi splnily VÍC, než jsme očekával. Třeba v mládí jsem hodně chtěl cestovat, „vidět svět“, což v té době vůbec nebylo jednoduché.

A DNES mě berou mory už jen když MUSÍM zahlédnout ceduli „KONEC HL. MĚSTA PRAHY“. A na mé pocity, když MUSÍM vytáhnout cestovní pas se raději NEPTEJ (z použitých termínů by asi shořel celý internet). TWL, už jen z nového názvu ruzyňského letiště je slušnému člověku NA BLITÍ!! Chjo… 😑

Filip84

Aha, tak proto to trollení jako WalterBishop! Sen mít můžeš, no! 🤷‍♀️ Slibem nezarmoutíš, ani sám sebe! 🤷‍♀️ Ale dokud nebudeš žít přítomným okamžikem a nebudeš nohama na zemi: nic nebude! 🤦‍♀️

Já jsem nechtěl být popelářem. Nikdy, nikdy mne ta práce nelákala! 🙄

zjentek

TVL, zdejší mamrd maže příspěvky, aby vypadal, že není hloupý a taky, že snad má vliv. Toť podlá CENZURA! Zlikvidovat mamrda, podlého, pro dobro nevinné široké veřejnosti! OKAMŽITĚ!

Eroh Eroh

Příspěvek smazán administrátorem.

Eroh Eroh

Příspěvek smazán administrátorem.

aliendrone

cappuccino>>> Kdybys byla kluk, tak bych se rozjel tím, že mávání olivovou ratolestí je pro sraby. MNOHEM LEPŠÍ je vítězně pokynout davu vavřínovým věncem. 😉 ☺

Ale jako holka to máš v poho. ☺

aliendrone

zjentek>>> Palce za to strefování, to jen tak každý neumí. Nicméně je ZJEVNÉ, že ještě musíš HODNĚ pracovat na výběru vhodných cílů, protože jsem NIC nezaznamenal. 😉 😂 😂

zjentek

Příspěvek smazán administrátorem.

Tonda Káňa

A jak vysvětlíš to, že jsem údajně WalterBishop? Nijak, jen nepodložené domněnky, založené na tom, že mě zkrátka nemáš rád, protože nesouhlasím s tvými ezonázory. Ano, hájím vědu a ty a Disraeli hned píšete, že jsem troll. Tvl, komedianti, fakt. Už je to únavné a trapné… 🥱👿

Dej mi tři RELEVANTNÍ důvody, proč jsem WalterBishop či jiný zdejší troll, jinak jsi ubožák co jen plácá nesmysly a jehož slova nemají žádnou váhu. Jo, taky si zjisti definici trolla, protože mezi námi, ta sedí spíše na TEBE…

PS. To píšu jenom jako, chápeš to? Je mi jasné, že místo „důkazů“ buď neodpovíš, nebo napíšeš nějakou sračku typu „Lenka má kočku …“. Pochybuji že máš objektivní důvod si myslet, že jsem troll… Myslím, že nikdo ze zdejších normálních uživatelů tvým blábolům nevěří…