Avatar uživatele
vopice

Zpracování hub.

Včera jsem byla na houbách, ale na jejich zpracování mám čas až teď. Všude čtu, že se mají zpracovat v den sběru, ovšem nikde jsem nenašla DŮVOD. Tak váhám, zda-li do toho jít, či je vyhodit. Poradí mi někdo? Díky.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? panenka, annas, BEAES před 4985 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
gnr54

Úplně nejlepší je ,když houby vyčistíte hned v lese a pak dáváte do košíku.Když jich mám taky hodně,tak co nestihnu zpracovat,tak nakrájím a dám do přikrytého hrnce a šup do lednice.2dny i 3dny vydrží.Ale pořádně očištěné!!

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
vecernice

Taky v tom nevidím problém.Jedině snad,že jich více vyhodíte,protože druhý den jsou více červivé a pouští vodu,prostě takové sešlejší.Ale když vyberete pěkné kousky,tak je klidně můžete zpracovávat.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
panenka

Zde v odkaze vám zasílám Patnáct nejlepších tipů na zpracování hub.

Zdroj: http://prozeny­.blesk.cz/cla­nek/pro-zeny-dobrou-chut/140940/patnact-nejlepsich-tipu-na-zpracovani-hub.html

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
GM

Taky houby často zpracovávám 2. i 3. den. Dobře je očistím, které to vyžadují oloupu (růžovky, holubinky), rozkrájím na 1/2, větší na 1/4 a uložím nepřikryté do ledničky v nepříliš velké vrstvě. Nic se jim nestane.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Michal

Houby nakrájejte jako na smaženici,na cibulce restujte do měkka. Nechte vychladnout a v nějaké misce z umělé hmoty uložte do mrazáku.Máte je připravené na zimu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elektrikář

Když je neupravíte hned červíci pracují jak v akordu. Stačí je alespoň rozčtvrtit a dát do lednice.Obdivoval jsem mojí maminku to, co jsme nanosili z lesa se muselo zpracovat. Párkrát jsem se v noci vzbudil a ještě přebírala borůvky a brusinky ve 3 ráno.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
elektrikář

Pokud jsou v nich čevíci usilovně vám z nich dělají cedník pomůže je alespoň rozpůlit a dát na dno lednice do chladu.

před 4947 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek