vopice

Zpracování hub.

Včera jsem byla na houbách, ale na jejich zpracování mám čas až teď. Všude čtu, že se mají zpracovat v den sběru, ovšem nikde jsem nenašla DŮVOD. Tak váhám, zda-li do toho jít, či je vyhodit. Poradí mi někdo? Díky.

Nejlepší odpověď
gnr54

Úplně nejlepší je ,když houby vyčistíte hned v lese a pak dáváte do košíku.Když jich mám taky hodně,tak co nestihnu zpracovat,tak nakrájím a dám do přikrytého hrnce a šup do lednice.2dny i 3dny vydrží.Ale pořádně očištěné!!

Další odpovědi
vecernice

Taky v tom nevidím problém.Jedině snad,že jich více vyhodíte,protože druhý den jsou více červivé a pouští vodu,prostě takové sešlejší.Ale když vyberete pěkné kousky,tak je klidně můžete zpracovávat.

panenka

Zde v odkaze vám zasílám Patnáct nejlepších tipů na zpracování hub.

Zdroj: http://prozeny­.blesk.cz/cla­nek/pro-zeny-dobrou-chut/140940/patnact-nejlepsich-tipu-na-zpracovani-hub.html

GM

Taky houby často zpracovávám 2. i 3. den. Dobře je očistím, které to vyžadují oloupu (růžovky, holubinky), rozkrájím na 1/2, větší na 1/4 a uložím nepřikryté do ledničky v nepříliš velké vrstvě. Nic se jim nestane.

Michal

Houby nakrájejte jako na smaženici,na cibulce restujte do měkka. Nechte vychladnout a v nějaké misce z umělé hmoty uložte do mrazáku.Máte je připravené na zimu.

elektrikář

Když je neupravíte hned červíci pracují jak v akordu. Stačí je alespoň rozčtvrtit a dát do lednice.Obdivoval jsem mojí maminku to, co jsme nanosili z lesa se muselo zpracovat. Párkrát jsem se v noci vzbudil a ještě přebírala borůvky a brusinky ve 3 ráno.

elektrikář

Pokud jsou v nich čevíci usilovně vám z nich dělají cedník pomůže je alespoň rozpůlit a dát na dno lednice do chladu.