emm.kate

Znáte tuto knihu? O černošské holčičce, co jako první černá nastupuje na školu kam chodí jen bílí.

Na školu nastupuje ona a ještě jeden černý kluk. Najde si tam jednoho kamaráda-a vznikají tam problémy (nechtějí ji pustit do obchodu atd..)
Knížka je dost stará, na přebalu byla holčička v červeném
(v knize je jedna scéna, kdy jde na začátku roku s mámou nakupovat a ta jí nedovolí koupit červený svetr – protože bílí předpokládají, že černí budou nosit takové křiklavé barvy).
Díky za odpovědi, četla jsem ji tak před 8mi lety
Doplňuji:
briketka10 – bohužel ne (ikdyž ta knížka vypadá zajímavě:))

Nejlepší odpověď
briketka10

http://numero-un.blog.cz/1104/re­cenze-na-knihu-a-je-cas-zabijet-john-grisham
mohla by to být tato ? jinou jsem nenašla..
Doplňuji:
myslím, že ne podle textu a obalu..
http://knihy.he­ureka.cz/a-je-cas-zabijet-2-vydani-john-grisham/

Další odpovědi
Doomik

Něco podobného jsme si četli s kamarády na táboře. Taky by mě zajímalo co to bylo za knížku .

briketka10

myslela jsem si to, ale najít podobnou
se mi nikde nepovedlo vážně :(