Pokročilý

znáte prosím dobrý a zdravý recept na rybu třeba se zeleninou?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Pstruh, siven americký jak to dělám já .

Pstruha (zásadně ihned po zabití vykuchaného, kupuji pouze živé) dokonale oškrabu od šupin ( siven není třeba). Odstraním hlavu, ocas, ploutve, omyji a otřu utěrkou.
Přidám kmín a smažím na másle. Když je pstruh propečený, na závěr klepnu jedno až dvě vajíčka, ty rozkvrdlám vidličkou a nechám ztuhnout. nakonec podle chuti dosolím. Baštím s chlebem a jako příloha je dobrý hlávkový salát.

Další odpovědi:

Zlatý

Nedávno jsem jedla v Mariánkách hodně dobrý rybí závitek - a hned jsem se ptala šéfkuchaře na recept. Můžeš vyzkoušet. Filátka z bělomasé mořské ryby (ale jdou i ze pstruha - toho mám hodně ráda) naplníš směsí z nudliček mrkve, bílé cibule, celeru a trochy kopru. Stočíš, spíchneš párátkem a naskládáš do zapékací misky. Pokapeš citronem, přeliješ rozpuštěným máslem s bílým vínem a dáš zapéct. Je to vynikající s vařenými brambory.

Zlatý

výborné a plné zeleniny je např. "rybí filé po řecku" http://nostradama1.blog.cz/… . A kurňa nedělejte mi chutě teď v 11 večer :{))>

Zlatý

Jakou rybu ? To je dost důležité. Například pstrum. Mírně počesnekovat, dovnitř se může dát nějaká bylinka, osolit a na másle udělat.Nakonec pokaúpat citronem. Za pár minur hotovo, velice chutné, zdravé. Podácat třeba jen se zeleninou v páře, nebo s orestovanou, také třeba jen se zeleninovým salátem.

Stříbrný

není špatné filé udušené na másle ze zeleninou zavinout do palačinky aobalit v trojobalu jako rizoletu.

Doplňuji:
Nám dělávala maminka rybí dort udušené filé na másle a kmíně posypala hráškem z konzervy, pokladla plátky rajčat zalila rozšlehaným vejem a zapekla na vrch se to posypalo šnitlíkem, nebo zelenou petrželkou. .Z novými brambůrky jedinečná bašta.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Jídlo a vaření

Zlatý hanulka11 986
Zlatý Drap 840
Zlatý annas 757
Zlatý iceT 494
Zlatý marci1 479
Zlatý gecco 431
Zlatý briketka10 414
Zlatý quentos 405
Stříbrný elektrikář 395
Zlatý mosoj 351

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.