Pokročilý

znáte někoho, kdo byl s laserovou operací očí nespokojený?

většinou jsou na internetu pochvalné komentáře a ty kritické mi přijdou jako vyumělkované pošpinění konkurence.. rizika jsou vždycky, ale chci znát skutečné názory lidí, jak jim operace dopadla nebo zda by radši zůstali u kontaktních čoček nebo brýlí

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Dioptrickou korekci laserem obou očí ( sférickou i cylindrickou dioptrii) jsem si nechal zkorigovat v 58 letech. Korekce byla provedena z - 4,5 D a 1 D cylindru na cca 0,75 D.
0,75 D bylo ponecháno záměrně abych nepřišel o vidění na blízko ( nemusel nosit brýle). Ono to jde totiž proti sobě.
Do dnešní doby nosím brýle jenom na televizi a do auta. Jinak nemusím. Na blízko čtu bez brýlí. Mám na levém oku cca + 0,75 D. Je mi 65 let.

I když jsem měl menší komplikaci při hojení, nelituji a šel bych do toho znovu. Oparece obou očí v té době stála 24 000 Kč + 2000 Kč vyšetření.

Nikoho komu by se operace nepovedla neznám.
Jediné nebezpečí je, že pokud se vám oči budou i nadále zhoršovat tak za čas bude nosit brýle zase. Není to léčebný zákrok ale jenom odstranění dioptrií k nějakému okamžiku.
Člověka u kterého došlo rychle k dalšímu zhoršení zraku znám jednoho. Do dvou let opět musel nosit brýle. S tím rozdílem, že nyní nosí 3 D a bez operace by nosil 8 D.

Potom jsem byl svědkem nespokojenosti jedné pacientky s tím, že po korekci - dioptrie na 0, začala nosit okamžitě brýle na blízko. Tak jak píši výše. Ona totiž neposlechla rady lékaře aby si nějakou malou dioptrii nechala a mermomocí chtěla mít O na dálku, tak ji vyhověli.

Další případ mohu uvést známou, která měla již 14 D a brýle nosila jako malý dalekohled.
Po korekci na 2 D byla hrozně šťastná že může nosit normální a hezké brýle!!

Dnešní přístroje umožňují pracovat s ještě větší přesností.
Čočka se neseřezává, ale paprskem laseru odpařuje do správného tvaru.

Další odpovědi:

Bronzový

moje známá měla víc než 8 dioptrií a při operaci jí snížili dioptrie na 2 - víc to tehdejší metodou nešlo, absolovovala to hned ze začátku... takže - do 1 oka se jí dal nějaký zánět a rohovka trochu povyrostla zpátky, dioptrie se tak zvedly na 4, navíc má rohovku seříznutou naplocho a tak nemůže nosit čočky... takže teď nosí brýle 2 a 4 dioptrie
... ale tohle je opravdu extrémní případ - říkala mi, že si jí dokonce doktor občas vozí na přednášky jako ukázku možných komplikací :)
teď už se rohovka neseřezává dorovna, ale řízne se nějak uvnitř, a rizika jsou minimální
všichni ostatní, které znám, jsou po operaci bez brýlí a spokojení

Bronzový

Můžu doporučit jen chválu pomůže je to revoluce v léčbě užitečná.

Zdroj: žolík

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1605
Zlatý mosoj 1494
Zlatý marci1 1278
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 991
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 714
Zlatý quentos 713
Zlatý iceT 565
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.