DanielaP

Operace očí

Co si myslíte o operaci očí.Třeba,když jste krátkozrací nebo dalekozrací.Mohlo by se něco pokazit?Má s tím někdo z vás zkušenosti.
A je to opravdu na celý život nebo v průběhu života musím podstoupit i další.Děkuji

Nejlepší odpověď
mosoj

Pokud myslíte laserovou dioptrickou korekci,
tak určitě není na celý život. Pokud se budou oči i nadále zhoršovat a to není s věkem nic mimořádného, tak za čas dospějete opět k brýlím. Je to ale individuelní.O­pakovaná operace není běžna a tehdy nebyla možná. Nevím jak dnes.
Já jsem se jí podrobil v 56 letech a vůbec nelituji. Byl jsem krátkozraký a na dálku jsem špatně viděl. Dále jsem měl na levém oku i cylindrickou dioptrii.
Před operací jsem měl cca –4,5 D a na levém oku ještě 1 D cylindr 150 o.
Na radu lékařů jsem si nenechával odstranit – dioptrie úplně ale počítalo se s tím, že budu mít tak – 1,25 D . Kdybych si to nechal odstranit úplně okamžitě bych ztratil vidění na blízko a měl bych tak + 3 D
Operace se povedla, dnes 8 let po operaci nosím stále brýle jenom v autě a na televizi – 1,25 a na blízko brýle nepotřebuji. Cylindr je také odstraněn. Nevidím úplně na sto procent ale je mi 64 let.
Operace ani peněz za ni, vůbec nelituji.
První tři roky po operaci jsem brýle vůbec nepotřeboval a mohl jsem si dovolit i brýle proti slunci. S viděním na blízko se to trochu zhoršilo, ale nyní je to tam kde to mělo být po zákroku. Na blízko čtu bez brýlí ( na jemnou práci + 0,5 D ) na dálku chodím bez brýlí nebo jenom – 0,75 D. V autě – 1,25 D.

Další odpovědi
ReHu

Já o operaci také uvažuji, ale až to bude nutné.
Nyní nosím brýle na blízko a to jen občas.Pokud mám již oči unavené.
Souhlasím s Mosojem.