Operace očí

Když mi je 18let a nechám si odstranit uplně dioptrie. Mohlo by se mi to vrátit nebo dokonce zhoršit. Děkuji

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Záleží na tom,jak velkou vadu máš,manžel podstoupil operaci,když mu bylo jako tobě,přesto má stále dioptrie,teď po deseti letech,jelikož se mu zrak čím dál tím víc horší zvažuje další operaci. Říkal,že ještě tak pět let a bude muset. Tzn.že mu to vydrží cca 15 let,no a to myslím stojí zato. Třeba ještě vzít v úvahu,že zdravotnictví jde ku předu,tak třeba ti to vydrží déle.Samozřejmě bude nejlepší vše konzultovat s lékařem.

Další odpovědi:

Zlatý

Ano může se zhoršit. Je to korekce dioptrií k danému okamžiku. Od tohoto okamžiku se zrak opět může zhoršovat.
Jinak je asi nejlepší zeptat se na pracovišti kde tyto zákroky provádějí.
Pokud vím nebyly doporučovány mladým lidem právě z tohoto důvodu.

Stříbrný

Může se stát mnoho věcí,je to zásah do těla a na citlivém místě.Nemysly na to.Věnuj se životu a přátelům.

DanielaP, podle odpovědí které čtu vám radím, neptejte se zde. Tohle nejsou seriozní odpovědi. Váš praktický lékař vám sdělí ve kterém věku se nějaké vlastnosti očí přestanou měnit a kdy se mohou oční vady opravit.

Zlatý

Já si také myslím, že ti zde můžeme poradit jak nejlépe to lze, avšak stále jen laicky.
Proč se nezeptáš odborného lékaře?

Diskuze k otázce

Zlatý

mosoj

Pro "kropítko" - zajímalo by mne jestli se již manžel ptal ne možnost druhé operace.
Ono totiž při operaci dochází k odpaření vrstvy rohovky a rohovka se ztenčuje. Toto nelze dělat do nekonečna.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1605
Zlatý mosoj 1494
Zlatý marci1 1278
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 991
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 714
Zlatý quentos 713
Zlatý iceT 565
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.