Avatar uživatele
DanielaP

Operace očí

Když mi je 18let a nechám si odstranit uplně dioptrie. Mohlo by se mi to vrátit nebo dokonce zhoršit. Děkuji

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5083 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
kropitko

Záleží na tom,jak velkou vadu máš,manžel podstoupil operaci,když mu bylo jako tobě,přesto má stále dioptrie,teď po deseti letech,jelikož se mu zrak čím dál tím víc horší zvažuje další operaci. Říkal,že ještě tak pět let a bude muset. Tzn.že mu to vydrží cca 15 let,no a to myslím stojí zato. Třeba ještě vzít v úvahu,že zdravotnictví jde ku předu,tak třeba ti to vydrží déle.Samozřejmě bude nejlepší vše konzultovat s lékařem.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
mosoj

Ano může se zhoršit. Je to korekce dioptrií k danému okamžiku. Od tohoto okamžiku se zrak opět může zhoršovat.
Jinak je asi nejlepší zeptat se na pracovišti kde tyto zákroky provádějí.
Pokud vím nebyly doporučovány mladým lidem právě z tohoto důvodu.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Michal

Může se stát mnoho věcí,je to zásah do těla a na citlivém místě.Nemysly na to.Věnuj se životu a přátelům.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

DanielaP, podle odpovědí které čtu vám radím, neptejte se zde. Tohle nejsou seriozní odpovědi. Váš praktický lékař vám sdělí ve kterém věku se nějaké vlastnosti očí přestanou měnit a kdy se mohou oční vady opravit.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ReHu

Já si také myslím, že ti zde můžeme poradit jak nejlépe to lze, avšak stále jen laicky.
Proč se nezeptáš odborného lékaře?

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
mosoj

Pro „kropítko“ – zajímalo by mne jestli se již manžel ptal ne možnost druhé operace.
Ono totiž při operaci dochází k odpaření vrstvy rohovky a rohovka se ztenčuje. Toto nelze dělat do nekonečna.

před 5082 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek