DanielaP

Operace očí

Když mi je 18let a nechám si odstranit uplně dioptrie. Mohlo by se mi to vrátit nebo dokonce zhoršit. Děkuji

Nejlepší odpověď
kropitko

Záleží na tom,jak velkou vadu máš,manžel podstoupil operaci,když mu bylo jako tobě,přesto má stále dioptrie,teď po deseti letech,jelikož se mu zrak čím dál tím víc horší zvažuje další operaci. Říkal,že ještě tak pět let a bude muset. Tzn.že mu to vydrží cca 15 let,no a to myslím stojí zato. Třeba ještě vzít v úvahu,že zdravotnictví jde ku předu,tak třeba ti to vydrží déle.Samozřejmě bude nejlepší vše konzultovat s lékařem.

Další odpovědi
mosoj

Ano může se zhoršit. Je to korekce dioptrií k danému okamžiku. Od tohoto okamžiku se zrak opět může zhoršovat.
Jinak je asi nejlepší zeptat se na pracovišti kde tyto zákroky provádějí.
Pokud vím nebyly doporučovány mladým lidem právě z tohoto důvodu.

Michal

Může se stát mnoho věcí,je to zásah do těla a na citlivém místě.Nemysly na to.Věnuj se životu a přátelům.

anonym

DanielaP, podle odpovědí které čtu vám radím, neptejte se zde. Tohle nejsou seriozní odpovědi. Váš praktický lékař vám sdělí ve kterém věku se nějaké vlastnosti očí přestanou měnit a kdy se mohou oční vady opravit.

ReHu

Já si také myslím, že ti zde můžeme poradit jak nejlépe to lze, avšak stále jen laicky.
Proč se nezeptáš odborného lékaře?

mosoj

Pro „kropítko“ – zajímalo by mne jestli se již manžel ptal ne možnost druhé operace.
Ono totiž při operaci dochází k odpaření vrstvy rohovky a rohovka se ztenčuje. Toto nelze dělat do nekonečna.