Zlatý

Znáte někdo nějakou přírodní barvu na vajíčka?

Znáte někdo nějakou přírodní barvu na vajíčka?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Bronzový

My odjakživa používáme šlupky od cibule. Skladujem je už 2měsíce před velikonocema. Je to taková červená cibule.

Další odpovědi:

Rozhodně slupky z cibule a poté vyleštit sádlem a vajíčka nemají chybu - žádné fleky jako od umělýchbarev na vajíčka. Mají pak krásně hnědo-měděný odstín, některé tmavší jiná jsou světlejší, takže v ošatce vypadají krásně. Když jsme byli malí, ještě jsme na ně lepili různé dekorativní obtisky, teď se mi líbí víc bez toho. Nebo jen s decentním vzorem - před vařením ve vodě s cibulovými slupkami jsem jednotlivá vajíčka dala do kousků nastříhaných silonek (zničené nevyhazuju, ale pár jich nechávám právě pro Velikonoční účely). Předtím na vajíčko přidělám (přitisknu) nějaký lísteček - jetel n. dekorativní kapradinku apod. (co se mi venku zalíbí), ta silonka mi to podrží v době vaření (nití zafixuju). Po vaření a "vabalení" vajíček je díky rostlinkám na vajíčku zajímavý dekor. Pod lístečkama nebo trávou prostě slupky z cibulí vajíčko neobarví.

Stříbrný

Slupky z cibule,různé trávy aj.Vajíčka můžete i polepit a vhodné motivy potěší.

Pokročilý

Buď slupky z cibule a pokud máte bílá vajíčka, tak je zkuste uvařit společně s mrkvičkou. Budou pěkně žlutá.

Zkuste tohle: oloupejte 2-3 cibule..slupky dejte varit i s vajicky..uvidite jaka krasna vajicka budou:)))

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Volný čas a hobby

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Volný čas a hobby

Zlatý Drap 880
Zlatý annas 867
Zlatý quentos 860
Zlatý hanulka11 556
Zlatý mosoj 542
Zlatý led 472
Zlatý marci1 459
Zlatý gecco 385
Zlatý iceT 373
Zlatý panenka 367

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.