FOG

Znate nekdo knedliky z mikrovlnky?

Doba servirovani na talir se zmensi a je cca 15 minut.Zadne vareni ve vode.
Recept:Do misky nakrajime jeden a pul vcerejsiho rohliku na kosticky,prisy­pemejeden a pul cvrtlitroveho hrnku hrube mouky,2 zloutky,asi pul lzicky soli,pul prasku do peciva{1 lzicka} a zalijeme jednim a pul cvrtlitrovym hrnkem studeneho mleka.
Pak uslehame 2 bilky a hnedje lehce vmichame do vyse uvedene hmoty.
Vezmeme nejakou formu,ktera da knedlikum tvar.Z jenskeho skla,silikonu nebo keramiky NE kovovou ,plechovou!!!
Treba forma na babovku,srnci hrbet apod.
Ja nemel a tak jsem improvizoval a pouzil sklenenou misu a doprostred jsem polozil tezkou sklenici,takze to vypadalo jako babovkova forma.
Formu vytreme maslema vysypeme hrubou moukou.
Presuneme do ni testo a dame do mikrovlnky
„vlnit“.
Pokud ji mate s vykonem okolo 750W,tak to tam nechte prohanet 8 minut.Pak pockejte 1–2 minuty,az se testo uklidni.
Zbyva pripichnout paratkem ,vyklopit na talir a nakrajet – nejlepe ostry-zoubkovany nuz a muzete servirovat. Dobrou chut.

Nejlepší odpověď
kropitko

klobouk dolů,to by mě nenapadlo!

Další odpovědi
Miroslavst

Otázka zní. znáte někdo…?
Takže má odpověď je: neznám, tedy už jo a určitě vyzkouším.
Akorát proč tu sklínku doprostřed? vždyť to může být placka třeba jako mazanec bez středové díry a krájel bych to jako kulatej chleba. Já knedlíky rád, takže by byl fuč raz dva.

anonym

Koukám jako blázen. Vyzkouším.