VerSule

Znáte nějakou lehkou anglickou knížku??

Baví mě čtení a baví mě angličtina, takže bych si tyto koníčky chtěla spojit.. Ale nevím jakou si mám vybrat, proto že zase nejsem úplně dokonalá v angličtině… Takže abych jí rozuměla… :/ :D

Nejlepší odpověď
Ella

v knihkupectví, jen tak namátkou největší Neoluxor, prodávají knížky, které jsou dvojjazyčné… a dokonce i podle obtížnosti čtení – pro začátečníky, pokročilé atd.. jedna stránka je anglicky a druhá česky, takže v případě nejasností stačí najít slovo v textu na přeložené straně… většinou jsou to nějací známější autoři, ale když začneš tímhle, tak se časem dostaneš do oddělení knih v AJ, kde mají od všeho něco :)

Další odpovědi
Lucaso

Mě se líbila The Shadow On The Stairs od Ann Halam. Ale netuším jestli ji někdeještě prodávají…
Doplňuji:
Tak přece jenom jsem ji našel – http://www.re­ading.cz/koupit/Sha­dow-On-The-Stairs-4413510/?conv=SezZb

venkovan

Lehkou knížku – vem si do knihkupectví váhy. Jinak těžko radit – často jsou rozdíly v gramech.

osamělývlk

Záleží odkud jseš, například v Olomouci nebo Praze je Britská knihovna (Britské centrum), kde se dají půjčit knihy nejrůznějších úrovní.