STUDENTKAEVA

Nevíte, jak poznat, zda mixér umí drtit ořechy?

Sháním nějaký levnější, potkala jsem jeden v Kauflandu od Tefalu – nějaká jejich akce a vyšel by na 500 Kč, ale nejspíše drtit neumí. Nechci nic moc drahého – ořechy drtím dvakrát do roka, na Vánoce a když si peču dort. Nemáte někdo s nějakým zkušenosti?

Nejlepší odpověď
hanny 2

Mám tento -http://www.de­limano.cz/doplnky_do_kuc­hyne/sekacek_cla­rity.html

Ořechy drtí,ale je to sekáček.Pokud je to v Kaufland mixér,tak nevím – musíš si přečíst příbal lerák.

Další odpovědi
gecco

Na ořechy je nejlepší mlýnek, něco jako toto – https://im9.cz/iR/im­portprodukt-orig/f0a/f0ab­91aec114baf15f2­ae7d8e8251f9e­.jpg , mixér má příliš rychlé nože (udělá ti ořechové máslo, ne dobrou jemnou drť)…
Koupíš i do 200,–…
😉

ahold

Já celý život používám klasický ruční mlýnek na maso. A spokojenost.

Emefej

Udělej praktický pokus. Poznáš to snadno.

ReHu

A děláš jich hodně?
Můžeš pořídit kvalitní vícefunkční přístroj, využiješ ho i v příštích letech a při jiných příležitostech, než jen sekání ořechů.
Nebo, pokud jich nesekáš mnoho, můžeš sekat nožem ručně.
Levně přístroje často posekají část a velký zbytek zůstává pouze trochu omletý a velké kusy.
Nebo, jak píše gecco, ruční mlýnek.

iceT

Mám sekáček z Tesca za 200,– posekám v něm maso, posekám v něm rohlíky na strouhanku a ořechy taky nasekám na drobno.
Je to tady ten, mám ho asi tři roky a zatím naprostá spokojenost
http://nakup.i­tesco.cz/cs-CZ/ProductDeta­il/ProductDeta­il/2005103493405

anonym

vše drtím tyčákem s nástavcem, který má sekáček v misce. dělám v něm i strouhanku, jen ostří sekáčku to má za sebou, takže pořídím ještě náhradní a bude to ready

hanny 2

oprava – leták.