Avatar uživatele
paul1

Znali jste tohoto zpěváka?

Dnes dopoledne na ČT3 v pořadu „Elixír věčného mládí“ zpíval Dr. Arnošt Kavka. Tohoto zpěváka, zvaného „Doktor Swing“ jsem zažil i naživo, nejen v TV. Byli jsme na něm , už ale nevím přesně kdy, ve vinárně Viola v Praze. Hrál na klavír, na něm bochník chleba a pod klavírem láhev s červeným vínem. Byl to recesista, zdžezoval různé skladby, mezi jinými i „Píseň práce“. Měl s tím velké problémy, ale vlastnil, jak říkal papíry na hlavu, tak mu dali pokoj. Papíry si zařídil u známého psychiatra.

https://www.y­outube.com/wat­ch?v=7THKRzDB5zU
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=Bg8Yi_Dkstc&lis­t=OLAK5uy_k0seJ­zEZj7b0mBhiH8s9­c9myxu2Q6UNUE

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? marci1 před 542 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
marci1

Odpoveď byla označena jako užitečná

Mám ráda swing, při vyslovení jména Arnošt Kavka se mi nejdřív vybaví písnička „Už nikdy víc milovat nebudu“. 🙂
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=wragKkh75K8

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?paul1 Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Emefej

Znal, ale nebyl můj oblíbenec, poslouchala ho maminka.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
aliendrone

Neznal, ale to je u mně normální. Znával jsem Gotta a Vondráčočkovou, ale jen proto, že byli v rádiu a TV NEUSTÁLE. Oficiální hudební scénu jsem měl na háku, „pomýlení“ kolaboranti. Ne že bych poslouchal jen underground (spíš vůbec, venkoncem stál za prd), ale prostě tu byly i písně ze západu a ty mě braly MNOHEM VÍC. Hit je prostě HIT, co naděláš. Mimochodem – s odstupem času jsem zjistil, že takových 90% tehdejších „českých hitů“ byly jen sprosté čórky ze západních hitparád, přetextované do češtiny.

Tehdejší kulturní scéna byla těžce impotentní, ale záhadou mi je PROČ je taková DODNES, kdy už umělcům nikdo nic nenařizuje. Dokonce bych si dovolil tvrdit, že za socíku jsme produkovali LEPŠÍ díla a VÍCE, než DNES! (chjo, to zas budu zhovadilý bolševik, ale co nadělám, vážně mi to tak připadá). :(

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
da ny

Mlhavé vzpomínky z dětství – sem tam v TV a staré pořady..
Papíry na hlavu, psychiatrií prošel kde kdo, aby nebyl dále perzekuován odnětím svobody, vyhnáním z republiky. Známí i neznámí („bezvýznamní“) lidé. Znala jsem jich celkem dost (i strýc). Někteří prošli „jen“ neurologií, onkologií apod., bez zjevných zdravotních obtíží. Byli na čas „ukryti“, zneužito zdravotnictví (za peníze daňových poplatníků), „záchrana“ před kriminálem…… politicky angažovaných lidí, odpůrců režimu. Stejně, jako je tomu i dnes. Každý režim si brání svůj krk :(
Můj šálek kávy tento zpěvák není/nebyl.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

Ano pamatuji, myslím že byl původně právník.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Justin1

Ne, toto jméno mi nic neříká.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Ametyst

Aliendrone: Bohužel Ti to tak nepřipadá, je to fakt. Stále stejní mafiosové typu Janeček, GoJa, rozhodují, co budou naše, neboli pražská rádia vysílat. Vždycky když přijedu z ciziny a slyším Haničku a Helenku, musím se ujistit, který je rok a století. Normalizační vyčichlé hity se na nás neustále valí.

Nový příspěvek