Avatar uživatele
Galax

Zmražení lihu

Zdravím, chtěl bych nějak po domácku zmrazit líh. Jenže bod tuhnutí lihu je nějak okolo –120°C ...... tak nevím jak to mam udělat, říkal jsem si že bod varu se dá ovlivnit tlakem… tak že bod tuhnutí by se tlakem dal ovlivnit asi taky… otázka ovšem je, jak bych mohl tedy zmrazit líh???? chtěl bych z toho udělat ve škole pokus..... jako že hoří „led“… nevíte někdo jak na to? děkuji.....

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? 515 před 4458 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

To bys ho musel i v té škole zmrazit, jinak bys ho tam nepřinesl

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Mapel

Tak nevím jak by to mohlo dopadnout. Pokud by se podařil zmrazit líh a pak ho zapálit dojde k velkému rozdílu teplot a tomu by potom mohla odpovídat i rekce. Ostatně by spolužáci mohli být vděčni za vyhoření školy.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
venkovan

Zkus najít insiminátora (česky – pojízdný býk)jestli by ti ten líh nezprazil tekutým dusíkem.
Tekutý dusík mívají někdy i opraváři karosérií a taky vykradačí aut.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
štamgast

Dej to do mrazáku a nech to tam, dokud se nezamrazí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
515

v kapalném dusíku …?
Pokud jde o pokus do školy je spoustu jiných zajímavých a velmi jednoduchých pokusů mě by se líbilo třeba tohle

http://www.ces­katelevize.cz/po­rady/101213595­57-port/michaelovy-experimenty/250-horky-led/

mrkni i na jiný je tam toho spousta a když si nic nevybereš aspoň je to zajímavé :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pokazdejinak

myslím, že v silvestrovském pořadu Zázraky přírody (ČT) mrazili slivovici v tekutém dusíku a byla z toho taková pomazánka na chleba :)
zkusila jsem najít video jako důkaz, ale neuspěla jsem…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek