sznamko

Jaký pokus do fyziky bych mohl udělat?

něco lehkého ale aby to zase udělalo dojem,nebylo to nebezpečné a mohl si to nacvičit doma..

Nejlepší odpověď
Michal Kole

Dokázání atmosferického tlaku

Naplníš sklenici vody až po okraj, přiložíš kancelářský papír, aby přilnul na ohraje sklenice a vody. Sklenici otočíš o 180° a atmosférický tlak udrží přisátý papír na sklenici a voda nevyteče.

!!!!

Trénuj to nad umyvadlem, dřezem nebo vanou. Já to trénoval nad stolem a nedopadlo to nejlíp (zlitá celá kuchyň).

!!!

Další odpovědi
Elk

Možná bych zkusil něco z tohoto návodu, dá se tam vybrat dost věcí.

Zdroj: http://www.uloz­.to/hledej/?q=kou­zla