Terryle

Zmizelá wi-fi na notebooku

Brý ráno, můj F-S Esprimo V6545 má problém a s ním i já. Nefunguje wi-fi, aniž by k tomu měla důvod. Kdo tenhle počítač znáte, víte, že NEMÁ čudlík na vypínání/zapínání přijímače, příjem wifi se aktivuje jen klávesově (FN+F1). Kromě wi-fi se tam aktivuje i bluetotth a něco. Bluetooth by zapnout šel, ale řádek s ovládáním wifi se úplně „vyšedil“ a je zaseklý v poloze off, což nejde změnit. Zároveň mi úplně zmizel indikátor wifi signálu z lišty (win XP tuším Home) i ikona ze Síťových připojení. Síťový připojení přes kabel funguje.
Přijde mi to, jako by wifi přijímač měl nějakou hardwarovou poruchu a soft ho začal totálně ignorovat. Počítači jsem nic neprovedla, sice jsem ho včera vlekla v přervaným batohu, ale po vybalení wifi fungovala. Vypadla asi po hodině provozu a přičítala jsem to blbýmu signálu, občas nám to na bytě blbne. Ale dneska ráno už vůbec „neexistuje“ wifi příjem.
Nemáte někdo s něčím podobným zkušenosti – čím to může být a hlavně co s tím? Dík moc za všecky rady a tipy…

Nejlepší odpověď
dudu

Před časem jsem měl podobný problém a pomohl restart wifiny.

Terryle

Kdyby to po těch měsících ještě někoho náhdoou zajímalo…
…tak byl problém s wifi kartou a nakonec pomohla její výměna. Problém byl pořád častější a nakonec už wifi nejela vůbec.

Terryle

Dudu: myslíš wifi přijímač v počítači – ten se dá restartovat? A jak?
Nebo vysílač někde na modemu?

dudu

Signál jde ze zásuvky od UPS do modemlu a odsud do wifiny a noťas pak přijímá signál. Všechno jsem na chvílili vypnul a pak postupně zapínal – noťas jako poslední.