Paetur

Zlomila rusalka své prokletí princovou smrtí?

Lidskou krví
musíš smýti živlů prokletí
za lásku, již chtělas míti
v lidském objetí.
Budeš zas, číms byla prve,
než tě zklamal svět,
ale horkem lidské krve
lze jen ozdravět.
Opustí tě všechna muka,
budeš šťastna hned,
zahubí-li tvoje ruka toho,
jenž tě oklamal, toho,
jenž tě sved´!

Princ na konci opery umírá v objetí rusalky, tím opera končí. Na anglické wikipedii se však píše, že rusalka zůstává bludičkou, mořskou příšerou. Jak to tedy je?

Nejlepší odpověď
annas

Projděte si 3. dějství, které je v próze, uvidíte, jak to s rusalkou diopadne.

https://www.ndm­.cz/userfiles/ar­chiv_priloh/clan­ky/fotografie/2019-2020/opera/rusalka-obsah-opery-1570576241.pdf

Rusalka nevyužila „nabídky“ ježibaby, jejíž slova jste uvedla. Musela by prokleti smýt vlastni krví.

Rusalka raději volí svůj nešťastný úděl, jen aby princ mohl být šťastný. Ale marně. Rusalka se stala bludičkou.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.