barusee

Zlepšení tělesné kondice, omezení únavy a vyčerpání a celková očista?

Chtěla jsem trochu změnit můj dosavadní život, trochu očistit tělo a tím i duši, v posledních dvou letech bývám hodně unavená a to tak, že prostě každý den potřebuji dvě hodiny spánku navíc ještě odpoledne, což mi ubírá i na studijních výsledcích. Měsíc beru vitamin C a lecithin a zatím nevidím žádný rozdíl. Dokopala jsem se k tomu, že jsem přestala kouřit, nekouřila jsem hodně, ale přece jenom a začala jsem pít aspoň ovocné džusy. Co se pohybu týká, kromě tělesné výchovy prakticky jenom sedím v lavici nebo doma v posteli, ale přemluvte se k nějakému pohybu, když jste pořád unavení. Potřebuji také změnit jídelníček, hlavně co se obědů týká.
Přijmu jakékoli rady a předem děkuji:)

Nejlepší odpověď
led

„Co se pohybu týká, kromě tělesné výchovy prakticky jenom sedím“…
Nehľadajte príčinu únavy.
Už ste ju našli. Pohyb a za každého počasia. Chápem „vôľa moja, vôľa, kde si sa podela“. Prinúťte sa!
Toto je jediné znásilnenie, ktoré súd oslobodí: „Prinútiť sa k pohybu, aj keď sa mi nechce.“

Další odpovědi
Michal Kole

Nauč se plavat a choď do bazénu. Plaváním se ti zlepší kondice a zároveň i umeješ 😁

pusinka50

Zkuste detoxikační čaj na vyčíštění střev, koupí se v lékárně, 3× denně šálek. Při tom 3 dny lehčí strava, jogurty, termixy, pudingy, plátkový sýr, vejce, k tomu max celozrnný rohlík nebo ovesné vločky, polévky, banány, jablka, hrušky, ledový salát, meloun, nic konzervovaného ani baleného, žádné polotovary s glutamáty, jen čerstvé jídlo, žádné smažené ani tučné jídlo. Denně k tomu 2× 250 gr porcí zeleniny v jakékoliv úpravě, zasytí brokolice, květák, max.trochu brambor a denně 2 ks ovoce. Denně pijte mimo detoxikačního min. 2 litry zeleného a Roibos čaje, či do litru vroucí vody dejte lžíci nastrouhaného nebo na kousky čerstvého zázvoru a povařte 10 minut. A pohyb! Když se unavená přemůžete k cvičení a stačí 20 min cílených třeba na břišní svaly, ucítíte osvěžení, navíc zpevníte tělo svaly a to nebude tak unavené. Sama to mám vyzkoušené, jsem také hodně unavená a také detoxikační dieta v únoru je to nejlepší, co člověk může udělat.

venkovan

Kolik vážíš při takovém způsobu života?
Pokud se chceš přemlouvat k nějakému pohybu, tak sama se nerozhýbeš. Běž do nějakého kolektivu kde je třeba skupinové cvičení (teď frčí zumba či jak se to jmenuje). Zkus tancovat, jezdit na kole, nebo si sežen vysílačku a hledej schránky, najdi si partu mladých lidí kteří na víkend hodí bágl na záda a vyrazí na nějakou akci, třeba te´d na jaře jsou akce na pomoc starým ovocným sadům, sázení apod., a organizují je především studenti i pro neznámé lidi apod.
No a taky bych zašel k lékaři aby se podívali zda není nějaký jiný problém.