Marvan

Zkušenosti s dobírkou

Zajímá mě, jaké jsou všeobecné zkušenosti s dobírkouvou službou v Čr. Zajímá mě jak strana odběratele tak strana odesilatele.

Máte dobré nebo spíš špatné zkušenosti?

Nejlepší odpověď
GM

Objednávám zásadně na dobírku nebo přes PPL, kde se platí faktura převodem po obdržení zboží. Zásadně nikdy při objednání jakéhokoliv zboží neposílám předem peníze na účet. Na to, abych živila všelijaké podvodníky, mám svoje těžce vydělané peníze moc ráda.

Další odpovědi
Miroslavst

Má to svoje pro i proti.
Já třeba dost obchoduji na aukru a tam se tedy dobírka moc nepoužívá. Je to jednoduché: 1. je to dražší poštovné a za 2. kupující si to nakonec rozmyslí a dobírku nepřebere a mě se vrátí a jsem v … protože poštovné vydám ze své kapsy.
Jinak, abych pravdu řekl, ještě se mi nestalo, že by někdo dobírku odmítl, asi jsem vyjímka, ale stejně ji neposkytuji a jen velmi, velmi vyjímečně. Ale článků na fóru je o tom dost.

Ewush

Spokojenost!

ReHu

Česká pošta není nejlevnější, ale vcelku bez problémů.

bukaj

Osobně se podobnému stylu vyhýbám, raději platím nebo si nechám platit předem na účet. Na dobírku si totiž objednávají různí vyžírkové a vtipálkové – a z tohoto důvodu si sám na dobírku nikdy neobjednávám.