Frogman

Posouvá se pás se zbožím v obchodě sám, nebo ho posouvá pokladní?

Nejlepší odpověď
cochee

Pokladní ho posouvala kdysi. Včil se pás posouvá většinou sám a na konci u pokladny má fotobuňku. Když ji zastíní zboží, pás se zastaví.

Další odpovědi
Luxx

pás, na kterém se posouvá zboží k pokladní, jede automaticky a zastaví se za pomocí fotobuňky… další pás, na kterém je již namarkované zboží, se ovládá pomocí čudlíků a jde nastavit tak, že jede pořád a po nějakém čase se zastaví a znova se rozjede až tehdy, kdy se rozjede první pás… no a nebo stojí a pomocí jiného čudlíku se posune podle potřeby… a ještě je tam STOP čudlík, který vypne celý pás

tolik má zkušenost z Kauflandu, dělala jsem na kase 2 roky před pár lety

Lamalam

Pokladní posuv pásu ovládá pedálem.

marci1

„Dřív pás posouval prodavač pedálem na podlaze. V součanosti je ale u všech nových pásů zajištěn posun infrabránou na konci pásu (u pokladní), která pokud není rozepnutá zbožím, tak dá příkaz, aby se pás posunul, dokud nenarazí na zboží a brána jím nebude rozepnutá.“ 🙂

http://ankety­.stylove.com/an­keta1.php?a=9835

Mc Merkurion

pokladní…

Agneta

Posouvá se automaticky. Když na něm není zboží, tak se zastaví. Je to tedy stejný div – jako když byl ruský voják v Česku poprvé v životě na WC (splachovací toaleta byla v Rusku neznámá věc) – a pochvaloval si: „charošaja mašinka, nět govna – mašinka něrabótajet“ :DDDDDDD

ReHu

Většinou automaticky, jak píše cochee, někde, málokdo, posouvá pedálem pokladní.

Klaproth

V naší samoobsluze ho posouvá postaru pedálem.

lexx

„plynovým“ pedálem jako šicí stroj například