jaká je životnost a kompatibilita externího HDD?

Zdravím, chci se zeptat jaká je životnost externího HDD (500 GB) a také jestli by mi šel připojit na tablet Eaget Family N7A ?
Doplňuji:
Kdo má zkušenosti můžete mi napsat ty nejlepší co dlouho vydrží

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Pokud jde o kompatibilitu - má-li tablet běžné USB (a extHDD taky), připojit lze. Jen si musíš pohlídat, aby disk měl vlastní napájení (USB tabletu jej často ´neutáhne´).
Pokud jde o životnost - některé disky mi fungují už třeba 10 let, v podstatě 24/7, bez problému (ale v poslední době jsem se potkal se třemi disky WD BlueEdition, které odešly - všechny tři, během několika týdnů po uplynutí záruky - takže, zřejmě, WD do této řady přidává nějaké kuwítko...).
;-)

Další odpovědi:

Bronzový

Jak píše mowla, externí disk musí mít vlastní napájení, protože tablet nemá šanci HDD "uživit" (napájet).

Obvyklá životnost pevného disku je 5 let při dobrém zacházení. Při troše štěstí vydrží až mowlou uváděných 10 let, to ale platí pro max. 10 % disků. Při špatném zacházení disk nevydrží ani záruční dobu.

to mowla: WD Blue jsou jedny z nejhorších disků této značky. Jsou určené do domácností, kde moc nebolí, že umřou pár týdnů po konci záruky.
Doplňuji:
Vzhledem k tomu, že na trhu jsou jen tři výrobci - Seagate, Toshiba a Western Digital, kteří navíc mají část komponent shodných, tak se nedá moc čekat, že rozdíl mezi životností bude velký. Často je to jen o štěstí a o uživateli, jak se k disku chová.

Některé disky jsou vyrobeny jako "odolné" a mají delší záruku. Příkladem je ADATA: http://www.cipel.cz/… (toto je 500GB model, ale dělají se i větší až do 2 TB).

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Elektronika

Zlatý mosoj 870
Zlatý Bedy 675
Zlatý gecco 427
Zlatý www 412
Zlatý Hlada 393
Zlatý beer 298
Zlatý Michal Kole 292
Zlatý ge0rge 287
Zlatý led 249
Stříbrný cochee 226

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.