Kepler

Ze kterého dárku pod stromeček jste měli v historii největší radost?

A ze kterého byste eventuálně měli?

Nejlepší odpověď
mosoj

Tak já jsem jako kluk v životě dostal dva dárky. Hokejku a fotoaparát Flexaret VI.
Měkké dárky nepočítám. Z obou jsem měl velkou radost. Hokejku jsem ihned oplechoval a obtočil elektrikářskou izolací. Jedině tak vydržela jednu zimu.
Flexaretu jsem měl až do začátku digitálu.
Přesto jsem přesvědčen, že to tenkrát byly hezčí vánoce než ty dnešní unuděné a přecpané dárkama o kterých se již druhý den neví.
Dárky jsem nechával na rodičích, nic jsem z nich nemámil. Bez lítosti, na víc nebylo, ale dětství to bylo krásné. Jediné co bych bral, by bylo více informací o technice a možnost se v nějakém praktickém kroužku technicky vyžít. Tehdejší časopisy Věda a technika mládeži či Technický magazín jsem úplně hltal.
Bydlel jsem na vesnici, všude daleko a pěšky.

Další odpovědi
Slecna 007

Hadrová panenka, kterou mi ušily sestřičky z kláštera ve Vidnavě. Pojmenovala jsem ji Alenka a měla ji až do dospělosti. Snažím se o podobné dárky pro své děti. Zatím jsou malé, snad to ještě letos vydrží 🙂

ten který je

Jako malý kluk jsem dostal pod stromeček jízdní kolo.Bylo staré,zkřížené,o­potřebované,kou­pené na inzerát.Hned druhý den jsem na něm jezdil ve sněhu a mrazu.

jirka F

Vláček z železnicí.

Pejevek

když mi byly asi 4 roky, dostala jsem pod stromeček knížku o Bořku staviteli. Dones máme v rodinném albu fotku, kde se s touhle knihou v náručí válím radostí po zemi.

anonym

Zřejmě stavebnice Merkur, když jsem ji pod stromečkem našel, ten den jsem nešel spát ani v jedenáct a šrouboval jsem si v pokoji potají s baterkou kterou jsem zakrýval rukou aby prosvítalo jen načervenalé světlo skrz prsty. (dnes by to byla spíš stavebnice Lego Mindstorms ale ta už je také podstatně náročnější a její důležité součásti jsou algoritmizované senzory, aktivní prvky, motory, přepínače) svým způsobem mne mrzí že už nejsem z generace, která by tuhle mechatronickou megastavebnici mohla pod stromečkem objevit ale třeba se jednou dočká syn 🙂 https://www.y­outube.com/wat­ch?v=oUJ4L4kmbHw , https://www.y­outube.com/wat­ch?v=z7-4g-XWHM4 , …

ivzez

Největší radost jsem měla loni → z dvou dárků,
které jsem nedostala (stačil záměr)…

Lamalam

Na Štědrý večer v 19:50 se mi narodil syn.