NickerDicker

zdravím, mám dotaz ohledně díla M. Cervantese – Don Quijote de la Mancha – Jaká je hlavní idea(myšlenka) tohoto díla?

Nejlepší odpověď
annas

Hlavní myšlenka – satira na minulost, ale i na nedostatky tehdejší společnosti.
Autor chtěl vytvořit satiru na rytířské romány a rytířství, nakonec odhalil nedostatky soudobého Španělska.

Projevuje se v jednání hlavních hrdinů.

Rytíř touží obnovit zašlou slávu potulného rytířstva – napravovat křivky, prokazovat odvahu, šlechetnost = přežitek – nemožné nelze prosadit – větrné mlýny

Sancho Panza – smysl pro realitu a dobré živobytí, přízemní člověk

Pájo vložil odkaz, v němž není přímo odpověď na otázku – viz diskuse.

Další odpovědi
Pájo

A co takhle věčný (a mnohdy i marný) boj s větrnými mlýny…
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/D%C5%AF­mysln%C3%BD_ryt­%C3%AD%C5%99_Don_Qu­ijote_de_la_Man­cha
Doplňuji:
Však ano, idea díla byla a je s celým popisem v odkazu, který jsem připojil. Tak proč dublovat informace z jiného místa na internetu a dávat to i sem.

Andělé

Pájo,je pravda,že jeho snaha byl boj s větrnými mlýny,ale hl.myšlenkou díla byla satira na minulost a vše dál,jak píše Annas…:))
Doplňuji:
Jé já se omlouvám,nechtěla jsem to psát sem,ale do diskuze..:-((

postcd

na to by se třeba dal natočit docela dobrý komediální seriál, trochu mi to připomíná třeba seriál Červený trpaslík (Rimmer x Lister) a nebo Černá zmije s Rowanem Atkinsonem.

Pájo

Tak idea v odkazu není, takže jak píše Anna…