Avatar uživatele
Ondrej01

Zarudlé celé oko

Dobrý den,
z noci na dnešek se mi stala zvláštní věc. Mám celé zarudlé levé oko, bolí mě lehce při mrknutí. Nenosím brýle ani kontaktní čočky, nepoužívám kosmetiku v oblasti očí. Oko mám úplně zarudlé, prostě jako prasklé žilky znáte to. Jak toto vyléčit? Čeho se vyvarovat? Děkuji moc, Ondra.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? johana 56, Pájo před 4208 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
pusinka50

Zánět spojivek, zřejmě to postihne i druhé oko, pořádně si myj ruce, oční lékař ti předepíše antibiotickou mastičku nebo kapky, běž urychleně k němu, oči máme jenom jedny.

http://nemoci­.vitalion.cz/za­net-spojivek/

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?Pájo Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
johana 56

Může to být drobné emítko,zánět spojivek..coko­liv.Ale je nutné navštívit lékaře.Oči jsou vzácný dar a tan je třeba chránit a pečovat o něj.
Doplňuji:
„smítko,ten“.

Upravil/a: johana 56

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Pokud máš porcovaný černý čaj, tak si pytlíček uvař, lehce vyždímej a ne příliš horký (spíš jen teplý) si jej jako obklad dávej na oko. Může to být skutečně zánět spojivek, začínající ječné zrno, nebo cokoliv. Do rána to takto vydržíš a ráno si zajdi na oční.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
beer

Mně bezvadně funguje Evercil – kapky v lékárně bez přepisu. Chvilku to ale štípe )
Pokud to nezmízí, raději k lékaři.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Nekoukat tolik po holkách, asi ti do něj nějaká spadla.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Nelie

Já mám občas červené jedno oko,a to když kalím,nebo když občas kouřím:D..Kapky Vizine-classic mi vždycky pomůžou. Ale ty máš asi jiný problém…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
johana 56

Na popraskané žilky teplé nedoporučuji.Ma­ximálně výplach Opthalem (pokud je po ruce ), studenou převařenou či destilovanou vodou.A jestli máte blízko dostupné lékaře,nečekala bych do rána.

před 4208 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek