Ondrej01

Zarudlé celé oko

Dobrý den,
z noci na dnešek se mi stala zvláštní věc. Mám celé zarudlé levé oko, bolí mě lehce při mrknutí. Nenosím brýle ani kontaktní čočky, nepoužívám kosmetiku v oblasti očí. Oko mám úplně zarudlé, prostě jako prasklé žilky znáte to. Jak toto vyléčit? Čeho se vyvarovat? Děkuji moc, Ondra.

Nejlepší odpověď
pusinka50

Zánět spojivek, zřejmě to postihne i druhé oko, pořádně si myj ruce, oční lékař ti předepíše antibiotickou mastičku nebo kapky, běž urychleně k němu, oči máme jenom jedny.

http://nemoci­.vitalion.cz/za­net-spojivek/

Další odpovědi
johana 56

Může to být drobné emítko,zánět spojivek..coko­liv.Ale je nutné navštívit lékaře.Oči jsou vzácný dar a tan je třeba chránit a pečovat o něj.
Doplňuji:
„smítko,ten“.

anonym

Pokud máš porcovaný černý čaj, tak si pytlíček uvař, lehce vyždímej a ne příliš horký (spíš jen teplý) si jej jako obklad dávej na oko. Může to být skutečně zánět spojivek, začínající ječné zrno, nebo cokoliv. Do rána to takto vydržíš a ráno si zajdi na oční.

beer

Mně bezvadně funguje Evercil – kapky v lékárně bez přepisu. Chvilku to ale štípe )
Pokud to nezmízí, raději k lékaři.

anonym

Nekoukat tolik po holkách, asi ti do něj nějaká spadla.

Nelie

Já mám občas červené jedno oko,a to když kalím,nebo když občas kouřím:D..Kapky Vizine-classic mi vždycky pomůžou. Ale ty máš asi jiný problém…

johana 56

Na popraskané žilky teplé nedoporučuji.Ma­ximálně výplach Opthalem (pokud je po ruce ), studenou převařenou či destilovanou vodou.A jestli máte blízko dostupné lékaře,nečekala bych do rána.