david911

zakaz rizeni

dostal jsem zakaz rizeni motorovych vozidel a nikdy jsem nemel ridicsky prukaz ale kdyz jsem dostal zakaz tak me pak chytli jeste jednou a zakaz mi prodlouzili na 2 roky a penezity trest ted si chci delat ridicak mam nejakou sanci ze to padne kvuli amnestii a proc nepada pod amnestii mareni trestu

Odpovědi
standa

Šanci, že by se vám tresty včetně zákazu řízení úplně smazaly NENÍ 100% žádná !

Počkejte si na dopis od soudu, kde budete mít uvedeno jak se vám změnil trest za ten zrušený trestný čin dle § 180d „zázaz řízení bez ŘP“. Protože jste ale dopustil i trestného činu (§ 171 – maření výkonu úředního rozhodnutí), který nebude zrušen, tak vám nějaký trest zůstane.

Proč se i v novém trestním zákoníku objevuje dřívější trestný čin „maření výkonu úředního rozhodnutí“ a proč nebyl tento trestný čin zrušen, tak to se musíte podívat k nebi a tímto směrem tuto otázku položit 🙂